PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2015, Piotr Grzelak: Polskie miasta muszą inwestować w infrastrukturę turystyczną

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • 22 kwi 2015 16:55

Zdaniem wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka, polskie miasta muszą – tak jak Katowice - inwestować w infrastrukturę kulturalną, turystyczną czy sportową jeśli chcą liczyć się na rynku.

REKLAMA

Zdaniem wiceprezydenta Gdańska Piotra Grzelaka, polskie miasta muszą – tak jak Katowice - inwestować w infrastrukturę kulturalną, turystyczną czy sportową jeśli chcą liczyć się na rynku.
- To jest przecież część gospodarki, która ma wielki wpływ na atrakcyjność regionów i miast, a tu mamy w Europie wielką konkurencję i chcąc się liczyć, musimy być coraz bardziej atrakcyjni – tłumaczy Grzelak.

Wiceprezydent Katowic Krzysztof Mikuła dodaje: - Nasze wielkie inwestycje, to nie są ambicje samorządu tylko odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Poza tym budynki MCK czy NOSPR to są inwestycje ponadregionalne, nikt w pobliżu nie będzie budował konkurencyjnych obiektów. Chcemy przyciągać tu ludzi z całej Polski i to się już dzieje.

Otwarcie w Katowicach, w krótkim odstępie czasu kilku ogromnych inwestycji (NOSPR, MCK) finansowanych w dużym stopniu przez samorząd ciągle budzi dyskusje.

Dla Krzysztofa Materny, to co wydarzyło się w stolicy Górnego Śląska to nic innego jak właściwe wykorzystanie potencjału miasta.

- Ja zawsze się dziwiłem i pytałem nawet w swoim czasie prezydenta Piotra Uszoka, dlaczego miasto, region, który może pochwalić się takimi artystami jak Górecki czy Penderecki, ma wspaniałe orkiestry, jest także zagłębiem muzyki bluesowej, jazzowej, ciągle pokazuje się jako miejsce zamkniętych kopalń i hut oraz zapadających się kamienic – mówi artysta.

- Dzisiaj to się zmieniło w sposób niewiarygodny - dodaje Materna. Jego zdaniem Katowice mogą służyć za wzór tego jak dobrze można wydać pieniądze i jak właściwie realizować ambicje. - Bo mamy przecież przykłady, gdy ambicje ludzi zarządzających miastami prowadzą do zbudowania filharmonii za 180 mln, w mieście gdzie na koncerty przychodzi po 200 osób, a w kasie nie ma pieniędzy na utrzymanie nowego budynku.

Artykuł powstał na podstawie debaty „Przemysł czasu wolnego”, która odbyła się 22 kwietnia w ramach VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA