PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: Inwestycje dla zuchwałych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 12 maj 2016 10:32

EEC 2016: Inwestycje dla zuchwałych Przemysław Krych, założyciel, prezes zarządu, Griffin Real Estate

Domy seniora, akademiki, centra danych... Do niedawna na takie inwestycje decydowało się niewielu graczy na rynku nieruchomości. Dziś coraz częściej słychać, że to dobra alternatywa na przyszłość.

REKLAMA

W 2012 roku polska firma inwestycyjna Griffin Group zakupiła od Grupy Orbis stary hotel Polonez w Poznaniu. Zamiast próby znalezienia nowego operatora, podjęto ambitną decyzję. W budynku urządzono akademik.

To jedna z pierwszych tego typu inwestycji w naszym kraju. Przemysław Krych, prezes Griffina zapewnia, że projekt okazał się wielkim sukcesem. Bogatsi studenci, szczególnie spoza Polski, chcieli żyć w dobrych warunkach za niewielką dla nich cenę. Stąd ponad 300 pojedynczych pokoi.

Sukces Poloneza zadecydował o nowych projektach. Griffin otworzył już akademiki w Łodzi i Lublinie. - W większości naszymi obiektami zainteresowani są obcokrajowcy. Widać to szczególnie po Łodzi i Lublinie. W Lublinie 90 proc. najemców to studenci z Tajwanu. Z kolei w Łodzi głównie wynajmują studenci medycyny ze Skandynawii – dodaje Przemysław Krych.

W tym momencie Griffin przygotowuje się do rozpoczęcia nowych projektów. Firma myśli o takich miastach jak: Trójmiasto, Szczecin, Toruń czy Rzeszów.

Przykład Griffina nie jest wyjątkiem. Kolejne firmy poszukują ciekawych, "alternatywnych" projektów. W akademiki chce inwestować Budner. PZU oraz Enel-Med planują przejęcia szpitali lub domów opieki. Mniejsze firmy stawiają np. na stacje benzynowe, parkingi czy małe magazyny dla użytku prywatnego.

Więcej na temat alternatywnych inwestycji na rynku nieruchomości komercyjnych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA