PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: Katowice inwestują w turystykę biznesową

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 maj 2016 10:22

EEC 2016: Katowice inwestują w turystykę biznesową Marcin Krupa, prezydent Katowic

Działania ukierunkowane na budowanie pozycji miasta w sektorze turystyki biznesowej stały się jednym z priorytetów Katowic. W latach 2015-2020 miasto przeznaczy na realizację działań promocyjnych 54 mln zł.

REKLAMA

Katowice stały się jednym z liderów turystyki biznesowej w ostatnich latach. Potwierdzeniem tej tezy są liczby – i tak w 2015 r. odbyło się 6601 spotkań biznesowych, w których wzięło udział ponad 0,5 mln osób. To właśnie w Katowicach odbywają się imprezy o światowej renomie, w tym m.in. Międzynarodowe Targi Górnictwa czy Europejski Kongres Gospodarczy, które przyciągają tłumy

Prezydent Marcin Krupa weźmie udział w dyskusji "Przemysł czasu wolnego", która odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Katowice są świadome, że samo wsparcie finansowe działań promocyjnych związanych z turystyką biznesową nie jest jedynym warunkiem dla jej rozwoju. Dlatego też celem priorytetowym było stworzenie warunków m.in. infrastrukturalnych, które byłyby odpowiednie dla organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Efektem działań było stworzenie wyjątkowej Strefy Kultury, w której znajdują się takie obiekty jak MCK, NOSPR i Muzeum Śląskie. Obiekty te przyciągają do Katowic miliony ludzi każdego roku. To dzięki nim sektor turystyki biznesowej znacząco się wzmocnił.

- Katowice po pełnym wyzwań i odważnych decyzji okresie intensywnej przebudowy - której efektem są m.in. nowoczesna przestrzeń miejska, lepsza dostępność komunikacyjna, Strefa Kultury z Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Muzeum Śląskim - należą dzisiaj do grona liderów turystyki biznesowej w Polsce. Sektor ten jest bardzo ważny, dlatego dalej będziemy umacniać w nim naszą pozycję. Nic dziwnego, że przewidujemy, że coraz więcej hoteli będzie otwierać się właśnie w Katowicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Obiekty Strefy Kultury, wyjątkowe ze względu na swoje walory architektoniczne, są miejscem licznych imprez. Samo MCK może pomieścić jednorazowo aż 15000 osób, a łącznie ze Spodkiem pojemność ta wzrasta do ponad 26000 osób.

Dynamiczny rozwój turystyki biznesowej przyniósł wzrost popytu na miejsca noclegowe. Inwestorzy zauważyli ten trend i Katowice stały się jedną z ważnych lokalizacji ich inwestycji. Obecnie w samych mieście funkcjonuje 17 hoteli, w tym jeden 5-gwiazdkowy (Hotel Monopol) i kilka hoteli 4-gwiazdowych (np. Angelo, Best Western Premier, Novotel Rondo, Qubus Prestige, Diament Plaza). Nowe hotele budują Eurostar Hotele przy ul. Wojewódzkiej oraz B&B Hotels przy skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Sokolskiej.

Atrakcyjność Katowic i bogata oferta inwestycyjna miasta, w tym nieruchomości gruntowe położone w prestiżowych lokalizacjach, tj. przy al. Korfantego, ul. Górnośląskiej i Olimpijskiej czy też liczne kamienice, które również mogą być przekształcone w hotele butikowe, stwarzają szeroki wachlarz możliwości do inwestowania.

  • Sowa 2016-05-13 10:24:49
    Wszystko to ładnie brzmi tylko turystyka biznesowa oparta być powinna również na łatwym skomunikowaniu Katowic ze światem. Preferowany jest tu oczywiście transport lotniczy.
    Niestety najbliższe lotnisko w Pyrzowicach czyli w szczerym polu nijak nie jest skomunikowane z Katowicami. Transport publiczny z Pyrzowic do Katowic w praktyce nie istnieje. Minimum to nowoczesne szybkie i częste połączenie wahadłowe autobusem a tak naprawdę powinna być to szybka kolej miejska zapewniająca dojazd do Katowic w 15 minut. Bez tego żaden szanujący się biznes się tu nie pojawi. Zamiast na reklamy, piar i inne podobne bzdety Katowice powinny wydać te miliony właśnie na komunikację z lotniskiem - albo pomyśleć nad inną lokalizacją lotniska.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA