PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: Katowice inwestują w turystykę biznesową

  • Autor: propertynews.pl
  • 12 maj 2016 10:22

EEC 2016: Katowice inwestują w turystykę biznesową Marcin Krupa, prezydent Katowic

Działania ukierunkowane na budowanie pozycji miasta w sektorze turystyki biznesowej stały się jednym z priorytetów Katowic. W latach 2015-2020 miasto przeznaczy na realizację działań promocyjnych 54 mln zł.

REKLAMA

Katowice stały się jednym z liderów turystyki biznesowej w ostatnich latach. Potwierdzeniem tej tezy są liczby – i tak w 2015 r. odbyło się 6601 spotkań biznesowych, w których wzięło udział ponad 0,5 mln osób. To właśnie w Katowicach odbywają się imprezy o światowej renomie, w tym m.in. Międzynarodowe Targi Górnictwa czy Europejski Kongres Gospodarczy, które przyciągają tłumy

Prezydent Marcin Krupa weźmie udział w dyskusji "Przemysł czasu wolnego", która odbędzie się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Katowice są świadome, że samo wsparcie finansowe działań promocyjnych związanych z turystyką biznesową nie jest jedynym warunkiem dla jej rozwoju. Dlatego też celem priorytetowym było stworzenie warunków m.in. infrastrukturalnych, które byłyby odpowiednie dla organizacji wydarzeń kulturalnych i biznesowych. Efektem działań było stworzenie wyjątkowej Strefy Kultury, w której znajdują się takie obiekty jak MCK, NOSPR i Muzeum Śląskie. Obiekty te przyciągają do Katowic miliony ludzi każdego roku. To dzięki nim sektor turystyki biznesowej znacząco się wzmocnił.

- Katowice po pełnym wyzwań i odważnych decyzji okresie intensywnej przebudowy - której efektem są m.in. nowoczesna przestrzeń miejska, lepsza dostępność komunikacyjna, Strefa Kultury z Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Muzeum Śląskim - należą dzisiaj do grona liderów turystyki biznesowej w Polsce. Sektor ten jest bardzo ważny, dlatego dalej będziemy umacniać w nim naszą pozycję. Nic dziwnego, że przewidujemy, że coraz więcej hoteli będzie otwierać się właśnie w Katowicach – mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Obiekty Strefy Kultury, wyjątkowe ze względu na swoje walory architektoniczne, są miejscem licznych imprez. Samo MCK może pomieścić jednorazowo aż 15000 osób, a łącznie ze Spodkiem pojemność ta wzrasta do ponad 26000 osób.

Dynamiczny rozwój turystyki biznesowej przyniósł wzrost popytu na miejsca noclegowe. Inwestorzy zauważyli ten trend i Katowice stały się jedną z ważnych lokalizacji ich inwestycji. Obecnie w samych mieście funkcjonuje 17 hoteli, w tym jeden 5-gwiazdkowy (Hotel Monopol) i kilka hoteli 4-gwiazdowych (np. Angelo, Best Western Premier, Novotel Rondo, Qubus Prestige, Diament Plaza). Nowe hotele budują Eurostar Hotele przy ul. Wojewódzkiej oraz B&B Hotels przy skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Sokolskiej.

Atrakcyjność Katowic i bogata oferta inwestycyjna miasta, w tym nieruchomości gruntowe położone w prestiżowych lokalizacjach, tj. przy al. Korfantego, ul. Górnośląskiej i Olimpijskiej czy też liczne kamienice, które również mogą być przekształcone w hotele butikowe, stwarzają szeroki wachlarz możliwości do inwestowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Sowa 2016-05-13 10:24:49
    Wszystko to ładnie brzmi tylko turystyka biznesowa oparta być powinna również na łatwym skomunikowaniu Katowic ze światem. Preferowany jest tu oczywiście transport lotniczy.
    Niestety najbliższe lotnisko w Pyrzowicach czyli w szczerym polu nijak nie jest skomunikowane z Katowicami. Transport publiczny z Pyrzowic do Katowic w praktyce nie istnieje. Minimum to nowoczesne szybkie i częste połączenie wahadłowe autobusem a tak naprawdę powinna być to szybka kolej miejska zapewniająca dojazd do Katowic w 15 minut. Bez tego żaden szanujący się biznes się tu nie pojawi. Zamiast na reklamy, piar i inne podobne bzdety Katowice powinny wydać te miliony właśnie na komunikację z lotniskiem - albo pomyśleć nad inną lokalizacją lotniska.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA