PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2016: To najlepszy czas dla hotelarstwa od kryzysu gospodarczego

  • Autor: propertynews.pl
  • 17 maj 2016 11:54

EEC 2016:  To najlepszy czas dla hotelarstwa od kryzysu gospodarczego Janusz Mitulski, dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie

Stabilny wzrost gospodarczy, rosnący ruch pasażerski na lotniskach, coraz większa popularność naszego kraju jako miejsca wypoczynku, ale również imprez kulturalnych, sportowych i biznesowych - wszystkie te czynniki powodują, że hotelarstwo w Polsce ma obecnie swój najlepszy okres od kryzysu w 2008 roku - uważa Janusz Mitulski, dyrektor ds. Rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie.

REKLAMA

Zauważalna jest pozytywna dynamika wzrostu średnich cen w hotelach oraz wskaźnika przychodu na pokój w największych miastach Polski, co jest m.in. wynikiem coraz większej liczby przyjeżdżających turystów zagranicznych, którzy dysponują bardziej zasobnym portfelem od turystów krajowych. 

Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że przychód na pokój osiągany przez hotele w największych miastach Europy Środkowo-Wschodniej jest ciągle znacznie niższy niż w wiodących turystycznie i biznesowo miastach Europy Zachodniej - zauważa Janusz Mitulski, dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie. Dlatego należy bardzo rozważnie podchodzić do inwestycji hotelowych. Wybór właściwej lokalizacji obiektu oraz dopasowanie jego standardu i zakresu oferowanych usług do potencjału lokalnego rynku są kluczowymi elementami powodzenia inwestycji w ten segment biznesu nieruchomościowego - dodaje Mitulski. 

Specjaliści branży hotelowej wskazują, że największa dynamika przyrostu nowych pokoi hotelowych w naszym regionie Europy będzie miała miejsce głównie w segmencie hoteli klasy ekonomicznej oraz średniej. W wybranych miastach powinny pojawić się również hotele z segmentu wyższego, a nawet luxury. Eksperci podkreślają, że w kilku miastach tej części Europy możemy być świadkami dużego wzrostu podaży nowych pokoi, co może mieć wpływ na średnie ceny i przychody hoteli.

Więcej o potencjale inwestycji hotelowych będziemy mówić podczas panelu "Nieruchomości komercyjne w Europie Centralnej", odbywającego się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA