PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC: Przemysł czasu wolnego to już waga ciężka

  • Autor: HouseMarket.pl
  • 24 maj 2017 12:18

EEC: Przemysł czasu wolnego to już waga ciężka Uczestnicy sesji „Przemysł czasu wolnego”, odbywającej się w ramach dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Turystyka i podróże, kultura i rozrywka, sport i rekreacja – znaczenie tych dziedzin aktywności dla polskiej gospodarki i rynku pracy sukcesywnie rośnie. - To już prawdziwa waga ciężka – podkreślali uczestnicy sesji „Przemysł czasu wolnego”, odbywającej się w ramach dziewiątej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

REKLAMA

Pod parasolem przemysłu czasu wolnego łączy się wiele elementów, o których zaczynamy mówić coraz bardziej świadomie. - Przemysł czasu wolnego już wkrótce może stać się jedną z najbardziej istotnych gałęzi gospodarki – choćby ze względu na generowaną liczbę miejsc pracy – mówił Marcin Herra, wspólnik Evolutio S.C. - To już prawdziwa waga ciężka i kopalnia pomysłów, innowacji oraz wspólnego działania.

Niestety, nie ma wskaźników, które pozwoliłyby zmierzyć dynamikę wzrostu oraz całościowy wpływ tej gałęzi na gospodarkę kraju.

- W Polsce przemysł czasu wolnego nigdy nie był mierzony jako gałąź gospodarki w przeciwieństwie np. do Wielkiej Brytanii, gdzie – zgodnie z danymi – przemysł czasu wolnego generuje 4 proc. PKB i 2,4 mln miejsc pracy. To największa grupa robocza na Wyspach – mówi Maciej Kolon, przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji, Województwo Śląskie. - Musimy zacząć traktować tę sferę jako całość, by poznać jej dynamikę wzrostu.

Umiejętne zarządzanie i wizja miejsca to podstawa

Rosnące znaczenie rozrywki i czasu wolnego to, zdaniem CEO Tatry Mountain Resorts, efekt m.in. zmiany obyczajów i wpływ nowej generacji.

- Nowe pokolenia zarabiają pieniądze i chcą je wydawać. Należy ten potencjał efektywnie wykorzystać – mówił Bohus Hlavaty. - Zarządzanie czasem wolnym to przyszłość.

Zdaniem Jerzego Buzka, posła do Parlamentu Europejskiego, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, Prezesa Rady Ministrów w latach 1997-2001, przewodniczącego Rady EEC, projekty o dużym potencjale wymagają jasno określonej wizji, nad którą pracuje się długofalowo.

Jerzy Buzek kierował przez rok konwentem ds. Parku Śląskiego, który nakreślił nową wizję miejsca. - Park Śląski to fenomen przestrzeni publicznej, największy park w Europie zlokalizowany w pełnej przestrzeni miejskiej – mówił Jerzy Buzek. - Warto spojrzeć na niego jak na park XXI wieku. Miejsce na prezentację kultury, sztuki, sportu, muzyki i różnego rodzaju innowacji, do którego za kilkadziesiąt lat będą przyjeżdżać turyści z wielu stron świata.

Pierwszy etap zmian w śląskim centrum rekreacji już wystartował. - Wydaliśmy 25 milionów euro na rewitalizację wesołego miasteczka na terenie Parku Śląskiego, który realizujemy pod marką Legendia. To nie będzie kolejny park rozrywki z rollercoasterami, ale miejsce która będzie mieć swoją osobowość, swoją twarz – podkreślił CEO Tatry Mountain Resort, spółki inwestującej w Park Śląski.

  • 1
  • 2
  • gizm00 2017-05-26 16:56:47
    Takie TMR na Słowacji się rozwinęło, teraz mocno inwestują w Polsce, pokazują, że jak się chce, to można. Ta branża jest perspektywiczna, bo raz, że wzrastają płace, a dwa maleje bezrobocie. Ludzie kasę mają, więc do takiej Legendii mogą się wybrać. Zwłaszcza jeśli popatrzeć na cenę biletów wstępu na cały sezon, które są naprawdę niskie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - OrbisPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA