PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Efektywne ograniczanie zużycia energii w hotelach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 lis 2013 17:34

Efektywne ograniczanie zużycia energii w hotelach

Właściciele ekskluzywnego hotelu Wyndham Grand Regency, położonego w Ad-Dauha, stolicy Kataru, zrezygnowali z mało wydajnych lamp halogenowych na rzecz opraw LED od GE Lighting. Dzięki nowym proekologicznym rozwiązaniom oświetleniowym, zużycie energii w hotelu spadnie o blisko 90 proc., czyli nawet o 184 KW rocznie a emisja dwutlenku węgla zmniejszy się o 12 000 ton metrycznych.

REKLAMA

Wyndham Hotel Group to największa na świecie grupa hotelowa, posiadająca blisko 7210 obiektów wypoczynkowo-rekreacyjnych. Wyndham Grand Regency jest jej pierwszą nieruchomością na Bliskim Wschodzie. Pięciogwiazdkowy hotel ma 246 pokoi i mieści się w Al Sadd, centralnej dzielnicy stolicy Kataru. Po renowacji w 2011 roku, hotel zaliczony został do najbardziej ekskluzywnych miejsc w regionie.
Wyzwanie

Dotychczasowe lampy halogenowe stosowane przez Wyndham Grand Regency, zastąpiono nową generacją przyciemnianych żarówek LED Energy SmartTM GU10 o mocy 6W. Rozwiązanie to stanowi przełom w zakresie wydajności i skuteczności świetlnej (liczby lumenów na wat mocy). Linia oferuje lampy o mocy 50W, 320-360 lumenów i cyklu życia na poziomie 25 000 godzin (L70/B10). Oprawy dostępne są w trzech barwach światła i kącie świecenia 25 lub 35 stopni.

Dzięki zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED GU10 od GE Lighting, cykl życia żarówek w hotelu wzrósł blisko 13-krotnie do 4,28 lat z 0,34 roku - wyniku osiąganego przy stosowaniu dotychczasowych lamp halogenowych. Pozwoli to na znaczną redukcję stałych kosztów hotelu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA