PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ekspansja zagranicznych sieci hoteli nabrała rozpędu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 paź 2012 09:20

Ekspansja zagranicznych sieci hoteli nabrała rozpędu

Accor/Orbis, Best Western, Hilton Hotels, Louvre Hotel Group czy IHG - to tylko część zagranicznych sieci, które planują ekspansję na polskim rynku hoteli. Jeszcze w 2007 roku pod skrzydłami międzynarodowych brandów działało w Polsce 100 hoteli z 18 335 pokoi. Obecnie ich liczba zwiększyła się do 125 hoteli i 21 845 pokoi.

REKLAMA

Jak podaje najnowszy Hotel Guidebook 2012, raport z rynku hotelowego w Polsce przygotowany przez analityków z branżowej firmy doradczej Horwath HTL, wśród liderów rozwoju jest m.in. sieć Accor/Orbis. W ostatnich pięciu latach konsekwentnie restrukturyzowała ona portfolio swoich hoteli, pozbywając się obiektów, które nie pasowały do strategii dalszego rozwoju, a rozwijając te marki, które charakteryzują się największą zyskownością - czyli segment hoteli budżetowych oraz ekonomicznych.

W analizowanym okresie Accor/Orbis otworzył 10 nowych obiektów, a kolejne są w planach. W najbliższym czasie rozwój sieci powinien zostać przyspieszony ze względu na wdrożenie w poprzednim roku strategii rozwoju w oparciu o franczyzę, zarządzanie i dzierżawę. Pierwsze obiekty w tym systemie dołączą w Sosnowcu (zarządzanie) oraz w Redzie (franczyza).

Best Western, któremu w ciągu ostatniego roku przybyło aż 9 obiektów, na koniec 2012 roku zostanie zdecydowanym liderem rozwoju. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, iż do istniejących 12 hoteli do końca bieżącego roku ma dołączyć następne 8-9 obiektów. To pozwoli przekroczyć tej sieci liczbę 20 placówek działających pod jej markami w Polsce.

Kolejną siecią, która zaistniała na naszym rynku, jest Hilton Hotels, który obecnie ma 5 hoteli, a kolejne są w budowie i będą otwarte w następnym roką. Są to m.in. obiekty Double Tree by Hilton w Łodzi i w Warszawie oraz Hampton by Hilton w Warszawie i Gdańsku. W najbliższym czasie powinny też rozstrzygnąć się losy inwestycji Hampton by Hilton w centrum Warszawy.

Umowy franczyzowe na następne hotele tej sieci - m.in. w Krakowie, Bydgoszczy czy Wrocławiu - są podpisane i czekają aż inwestorzy rozpoczną realizację projektów.

Sieć Louvre Hotel Group, dzięki podpisaniu strategicznej umowy z Qualia Development, wzbogaciła się o Golden Tulip w Międzyzdrojach, a kolejne 6 obiektów we współpracy z Qualia Development mają powstać w najbliższych czterech latach.

Louvre Hotels Group będzie nie tylko rozwijał się poprzez franczyzę i zarządzanie, ale także planuje budowę kolejnych swoich hoteli, m.in. nowy obiekt, który będzie działał pod marką Campanile powstaje w Bydgoszczy, a następne planowane się w Zielonej Górze i Katowicach.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA