PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ESK będzie przyciągać turystów

  • Autor: PAP
  • 27 lut 2015 16:04

Europejska Stolica Kultury będzie jedną z kotwic medialnych, która powinna w 2016 roku przyciągnąć do Wrocławia i na Dolny Śląsk więcej turystów - ocenia Ministerstwo Sportu i Turystyki. Impreza ma też pomóc promować polskie i regionalne produkty turystyczne.

REKLAMA

Jak powiedział w piątek po otwarciu międzynarodowych targów turystycznych we Wrocławiu podsekretarz stanu w ministerstwie sportu i turystyki Tomasz Jędrzejczak, rząd uznał, że polskie produkty turystyczne, produkty regionalne, regiony i miasta należy skutecznie promować poprzez główne kotwice medialne, które będą przyciągać turystów do Polski.

"ESK jest właśnie taką główną imprezą w 2016 roku, taką kotwicą medialną, która w tym czasie powinna do naszego kraju, a przede wszystkim do Wrocławia i regionu przyciągnąć więcej turystów. Dlatego też m.in. na tych targach turystycznych chcemy znaleźć odpowiednie kontakty turystyczne, skojarzyć partnerów, by wszystko dobrze zaplanować i ten plan się powiódł" - dodał Jędrzejczak.

W jego ocenie, Polska ma już odpowiednie zaplecze infrastrukturalne w turystyce i produkty, którymi można zainteresować turystów, ale najważniejszym wyzwaniem w najbliższych kilku latach będzie będzie zachęcenie przyjeżdżających, by zatrzymali się na dłużej.

Jak zaznaczył, statystyki wskazują, że np. w 2011 roku z ponad 72 mln osób, które przyjechały do naszego kraju jedynie 16,5 mln skorzystało z noclegu. "Chodzi o to, by coraz więcej osób decydowało się na dłuższy pobyt. Przyjeżdża do nas rocznie pięć milionów Niemców, którzy chętnie tu wydają swe pieniądze i warto ich zatrzymać na dłużej. Marszałek dolnośląski w tej sprawie współpracuje z regionem Saksonii, co jest jednym z pomysłów na rozwój turystyki" - dodał Jędrzejczak.

W ocenie resortu, jeśli do 2020 roku o 2-3 miliony wzrośnie liczba turystów, którzy zatrzymają się w Polsce na dłużej, to będzie to efekt zadowalający. "Mamy czym ich przyciągnąć, ponieważ w ostatnich latach rozwinęliśmy infrastrukturę hotelową, drogową, lotniskową. Gdy mówię gościom zagranicznym, że mamy ponad 2250 hoteli, w tym 50 pięciogwiazdkowych, to przyjmują to z niedowierzaniem. My musimy jednak teraz o tym mówić, ponieważ wchodzimy na wyższy poziom produktowego sprzedawania polskich atrakcji turystycznych" - mówił wiceminister.

Jak podkreślił, w tzw. branży okołoturystycznej pracuje w Polsce już ponad 650 tys. osób, ale w dalszym ciągu jest to branża rozwojowa. "W przyszłej perspektywie unijnej nie będzie już tylu funduszy na infrastrukturę, ale będzie wsparcie do małych i średnich firm, również tych z branży turystycznej. Dlatego zachęcam młodych ludzi, by szukali swoich szans w branży turystycznej zamiast wyjeżdżać do pracy za granicą, gdzie nierzadko podejmują zatrudnienie poniżej swoich kwalifikacji" - podsumował Jędrzejczak.

Międzynarodowe Targi Turystyczne odbywają się we Wrocławiu od 2009 r. W tej edycji zgromadziły prawie 200 wystawców. Gościem trzydniowej imprezy będzie m.in. Aleksander Doba, który kajakiem przepłynął Atlantyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA