PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Euro 2012: Połowa miejsc noclegowych na stołecznych kempingach jest wolna

  • Autor: PAP
  • 30 maj 2012 09:07

Na czas Euro 2012 na warszawskich kempingach zarezerwowano nie więcej niż 50 proc. miejsc noclegowych - poinformowało PAP Stołeczne Biuro Turystyki. Na stałych kempingach ceny na czas turnieju podniesiono o ponad 100 proc.

REKLAMA

W Warszawie na stałe działają trzy kempingi, gdzie można rozbić namiot, ustawić przyczepę lub samochód turystyczny (tzw. kamper) - jeden na Ochocie, drugi na Wawrze, trzeci na Woli. Do tego należy doliczyć dwa kempingi tymczasowe - jeden zorganizowany przez sponsora Euro 2012 w pobliżu Centrum Olimpijskiego, drugi - na Cyplu Czerniakowskim. Oba są droższe od kempingów działających stale, ale dla kibiców zorganizowały dodatkowe atrakcje.

Przy Centrum Olimpijskim przygotowano 2500 miejsc, z których zarezerwowano nie więcej niż połowę. Jeden nocleg pod namiotem lub w kamperze kosztuje tam 139 zł od osoby (w cenę wliczono śniadanie i dwa piwa). Placówka na Cyplu Czerniakowskim może przyjąć 3000 gości. Na razie zarezerwowano w niej ok. 900 miejsc w dniach spotkań piłkarskich (8, 12,16, 21 i 28 czerwca) i średnio ok. 150 w pozostałe dni. Cena na Czerniakowie to 25 euro (ok. 108 zł) za noc.

Trzy stałe kempingi mogą razem przyjąć prawie 670 gości. Według informacji biura turystyki stołecznego ratusza w dni meczowe tylko w placówce na Ochocie zarezerwowano 50 proc. miejsc. W pozostałych dwóch kempingach poziom rezerwacji nie przekracza 30 proc. Jeszcze mniej miejsc zarezerwowano poza dniami wydarzeń sportowych w Warszawie.

Na podstawie danych biura turystyki można obliczyć, że tylko w kempingach, które nie są tymczasowe, w dni meczowe zostało ok. 410-430 miejsc, a w pozostałe dni - nawet ponad 500. Zdaniem dyrektorki biura Barbary Tekieli zainteresowanie kempingami jest "zdumiewająco niskie".

Wszystkie stałe kempingi na czas Euro podniosły ceny o co najmniej 100 proc. Np. w placówce na Ochocie normalnie za namiot w zależności od wielkości płaci się 20-40 zł za dobę, do tego należy doliczyć dziennie 25 zł od osoby. W czasie Euro cena za namiot wzrośnie do 45-100 zł, a cena za osobę - do 50 zł.

W kempingu na Woli opłata za pobyt jednej osoby wzrośnie z 25 do 50 zł, a za ustawienie namiotu - z 20 do 45 zł na dobę. W Wawrze trzeba będzie zapłacić dziennie 60 zł za osobę (normalnie - 25 zł), a za namiot - 50 lub 80 zł (poza Euro - 20 lub 35 zł).

Mimo że właściciele kempingów podnieśli ceny na czas Euro, dyrektor Tekieli ocenia, że opłaty nie są wysokie.

Co w przypadku, jeśli ktoś zechce rozbić namiot poza oznakowanym polem namiotowym, np. nad Wisłą lub w parku? Stołeczne Biuro Turystyki informuje, że jest to możliwe, ale "po uprzednim zezwoleniu właściciela lub zarządcy terenu".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA