PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Fundusz Hipoteczny może zainwestować setki milionów euro w polskie hotele

 • Autor: Propertynews.pl
 • 20 kwi 2011 06:53

Europejski Fundusz Hipoteczny może zainwestować setki milionów euro w polskie hotele

Europejski Fundusz Hipoteczny SA, który buduje hotel Sheraton w Mikołajkach, chce dalej inwestować na rynku hotelarskim w Polsce. W tym celu chce ściągnąć do naszego kraju przedsiębiorców z zagranicy.

REKLAMA

- Rozmawiamy z grupą bardzo mocnych inwestorów zagranicznych. Możemy stać się ich narzędziem inwestycyjnym w Polsce. Mowa tu o kwotach rzędu setek milionów euro, które mogą zostać przeznaczone na zakup nieruchomości hotelowych oraz inwestycje w sektorze - zdradza Raid Bekkar, prezes Europejskiego Funduszu Hipotecznego. - Na konkrety jest jeszcze za wcześnie, ale jesteśmy w trakcie zaawansowanych negocjacji, których rezultaty mamy nadzieję ujawnić w krótce - dodaje. Potwierdza jedynie, że inwestorzy, z którymi prowadzi rozmowy, nie pochodzą z Europy. Chodzi najprawdopodobniej o podmioty z regionu Zatoki Perskiej.

Zainteresowanie Polską jako miejscem pod inwestycje hotelowe znowu rośnie. Branża hotelarska w naszym kraju budzi się z pokryzysowego zastoju. Wzrasta obłożenie i średnie ceny wynajmu pokoi. Dodatkowo zbliża się czas przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej i finały Euro 2012, co dodatkowo może napędzić rozwój tego sektora. Przedstawiciele branży podkreślają jednak, że najistotniejszy nie jest chwilowy wzrost gości w naszym kraju, ale jego promocja na arenie międzynarodowej, jako atrakcyjnej destynacji turystycznej i biznesowej.

Prezes EFH dostrzega jeszcze jeden czynnik, który ściąga do nas zagranicznych inwestorów. - Kraj przeszedł przez światowy kryzys gospodarczy bez większego uszczerbku, jednak jest wiele podmiotów, które toną z potrzeby małych kwot. Banki usztywniły swoją linię kredytową na tyle, że mamy często do czynienia z sytuacją, kiedy inwestor zaangażowany w realizację projektu deweloperskiego nie może dokończyć przedsięwzięcia z powodu braku kilku milionów złotych. Stracił płynność finansową i jest na skraju przepaści. Jedyne co może zrobić, to znaleźć partnera finansowego lub wyjść z projektu za rozsądne pieniądze. Tu właśnie widzimy swoje miejsce - mówi Raid Bekkar. - Jeśli ktoś ma pieniądze do zainwestowania, to za trzy lata może wyjść z tych projektów z bardzo dużym zyskiem - dodaje.

Na rynku jest wiele atrakcyjnych projektów do przejęcia. - Jednym ze źródeł ich pozyskania są banki, które w trakcie kryzysu zgromadziły pewien portfel „złych inwestycji". Obecnie szukają one zaufanych podmiotów, którym mogłyby uruchomić linie kredytowe na dokończenie inwestycji, lub po prostu sprzedać daną nieruchomość - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • basia555 2011-04-24 19:36:32
  Polecam aukcje-
  Otwierając swoją aukcję podajesz informacje na temat poszukiwanego produktu finansowego (np. kredytu hipotecznego). Twoja aukcja jest zaproszeniem, które kierujesz do banków: szukam kredytu – czekam na oferty.
  Na podstawie określonych przez Ciebie parametrów kwota kredytu, ilość rat, itp.), banki uczestniczące w serwisie będą składały Ci swoje propozycje.

  W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

  pozyczka.oni.cc

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA