PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Fundusz Hipoteczny planuje sprzedaż hotelu

  • Autor: PAP/Propertynews.pl
  • 03 lip 2012 14:44

Europejski Fundusz Hipoteczny planuje sprzedaż hotelu

Europejski Fundusz Hipoteczny SA zmienia plany dotyczące budowy hotelowego portfolio. Spółka właśnie podała, że chce się pozbyć nierentownego hotelu Millenium w Bochni, a docelowo zamierza sprzedać wszystkie aktywa i inwestycje obciążające wyniki.

REKLAMA

Europejski Fundusz Hipoteczny SA jest właścicielem dwóch biurowców w Warszawie oraz czterech hoteli w: Kazimierzu Dolnym, Worlinach, Bochni i Łebie. Planuje też budowę hotelu Sheraton, który ma powstać w Tałtach k. Mikołajek.

"Celem firmy jest pozbycie się wszelkich aktywów lub inwestycji, które dotychczas obciążały wynik finansowy. Pierwszym projektem, który zostanie wystawiony na sprzedaż, jest hotel Millenium" - napisano.

Riad Bekkar w rozmowie z Propertynews.pl poinformował jednak, że obecnie spółka nie planuje sprzedaży kolejnych obiektów. Jeśli zaś chodzi o inwestycję w Mikołajkach, EFH na razie nie jest w stanie zrealizować tego projektu, ale nie rezygnuje jeszcze z jego budowy. - Jak będziemy mieli kupca na tę inwestycję, zastanowimy się, w jakiej formule byśmy ją sprzedali - podkreśla.

Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego podjął też decyzję o rozpoczęciu skupu do 25 mln akcji własnych. Na buyback spółka chce wydać do 25 mln zł - podał EFH w komunikacie prasowym.

Prezes EFH, Riad Bekkar, poinformował, że skup będzie prowadzony nieprzerwanie do końca sierpnia lub do wcześniejszego powrotu kursu akcji EFH do poziomu co najmniej emisyjnego.

W czerwcu ub.r. Riad Bekkar w rozmowie z Propertynews.pl mówił, że wszystkie cztery hotele, jakie posiada spółka, spełniają założenia dotyczące działalności na rynku hotelarskim: są zlokalizowane poza miastami, a ich oferta jest wzbogacona o spa. - Wszystkie są rentowne i obsługują swoje kredyty. Pozostaną więc w naszym portfolio, a naszym celem teraz i na najbliższe lata jest jego rozbudowa - mówił Bekkar. 

W 2011 roku przychody EFH wyniosły 13 750 tys. zł wobec 21 594 tys. zł w 2010 roku. Zysk netto był na poziomie 5 550 tys. zł w porównaniu do
8 947 tys. zł rok wcześniej.

Hotel Millenium oferuje 200 miejsc noclegowych w 86 pokojach i dwóch apartamentach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA