PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Fundusz Hipoteczny sprzedaje kolejne nieruchomości

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 gru 2013 16:48

Europejski Fundusz Hipoteczny w dniu 6. grudnia br. podpisał z Cefarm kolejną umowę sprzedaży nieruchomości. Tym razem właściciela zmienią obiekty w Konstancinie Jeziornej.

REKLAMA

Podpisana przedwstępna umowa sprzedaży nieruchomości opiewa na kwotę 12 mln złotych. Ostateczna umowa ma zostać podpisana do 31. stycznia przyszłego roku.

- Kwota uzyskana ze sprzedaży zostanie w pierwszej kolejności przekazana bezpośrednio obligatariuszom posiadającym obligacje serii A, w celu wykupienia obligacji oraz należnych odsetek od obligacji wraz z odsetkami ustawowymi naliczonymi do dnia zapłaty - napisano w komunikacie.

Jednocześnie firma poinformowała o braku wykupienia obligacji serii A. - Zarząd informuje, że obligacje nie zostały wykupione w całości w związku z trudną sytuacją finansową spółki. Zarząd spółki wielokrotnie informował o fakcie uzależnienia wypełnienia zobowiązań spółki wobec obligatariuszy od terminu realizacji planowanej sprzedaży spółek i nieruchomości w związku z realizacją umów o których spółka informowała w raportach bieżących - podano w komunikacie.

Jak zadeklarował zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego, wszystkie zobowiązania "zostaną wypełnione w nieodległym terminie, wraz z należnymi z tytułu opóźnienia odsetkami ustawowymi".

W lipcu Cefarm podpisał z EFH przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości na łączną kwotę 119 mln złotych. Do tej pory oficjalnie przejęto obiekty za 36 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA