PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Fundusz Hipoteczny szuka partnerów do inwestycji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 maj 2013 10:48

Europejski Fundusz Hipoteczny szuka partnerów do inwestycji

W styczniu tego roku nowe władze Europejskiego Funduszu Hipotecznego rozpoczęły sprzątanie po poprzednim zarządzie. Jak poinformowało nas biuro prasowe, w przypadku inwestycji w Malborku trwają prace nad nowym projektem hotelu. Jednocześnie czynione są starania nad pozyskaniem partnera do inwestycji.

REKLAMA

- Oczywiście nie wykluczamy sprzedaży projektu na każdym etapie jego realizacji, jeśli będzie to korzystne dla spółki - podano nam.

W przypadku Tałt k. Mikołajek, gdzie spółka miała postawić luksusowy hotel, poszukiwany jest inwestor zainteresowany dokończeniem przedsięwzięcia lub wykorzystania terenu w inny sposób.

Jednocześnie firma podała, iż zgodnie z obowiązującą strategią „light asset" w przyszłości zamierza sprzedać wszystkie posiadane nieruchomości, również te hotelowe i biurowe. 

O giełdowym EFH zrobiło się głośno przy okazji ogłoszenia planów budowy hoteli Sheraton k. Mikołajek i w Malborku. W 2011 roku, kiedy okazało się, że wspólnie z funduszem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich może stworzyć platformę z kapitałem o wartości setek milionów euro do inwestowania w branży nieruchomości hotelowych, akcje spółki poszybowały w górę. Ówczesny prezes EFH - Riad Bekkar pozyskał do akcjonariatu spółki arabskiego inwestora - Al-Saad. 

Już rok później sytuacja zmieniła się. W lipcu 2012 roku Riad Bekkar zrezygnował ze swojej funkcji prezesa, a o inwestorach - szejkach, którzy mieli wkroczyć na pokład EFH, słuch zaginął. Upadł należący do EFH hotel w Bochni. Nieaktualna stała się budowa hotelu pod marką Sheraton k. Mikołajek, bo Grupa Starwood rozwiązała z EFH umowę. Do prokuratury trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa działania na niekorzyść spółek zależnych przez prezesa. Transakcje miały narazić EFH na stratę w wysokości 15 mln zł.

Skąd wzięły się problemy EFH? Zdaniem ekspertów fundusz być może źle lokował swoje środki, inwestując w istniejące hotele. W portfolio spółki znalazły się obiekty w Łebie, Kazimierzu czy Bochni. Według specjalistów są to obiekty konferencyjno-rekreacyjne w lokalizacjach dobrze prosperujących tylko w wakacje i weekendy, albo te z segmentu konferencje i pobyty rekreacyjne, które najbardziej dotknął kryzys.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA