PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Europejski Fundusz Hipoteczny wycofał wniosek o ogłoszenie upadłości

  • Autor: PAP
  • 20 wrz 2013 09:23

Europejski Fundusz Hipoteczny wycofał wniosek o ogłoszenie upadłości

EFH porozumiał się z obligatariuszami, sąd umorzył postępowanie ws. upadłości.

REKLAMA

Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego wycofał wniosek o ogłoszenie upadłości układowej w związku z zawarciem porozumień z obligatariuszami w sprawie uregulowania zobowiązań spółki - podała firma w komunikacie. Sąd umorzył postępowanie w tej sprawie.

"W związku z wycofaniem wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej przez Akura Sp. z o.o. oraz wycofaniem wniosku o ogłoszenie upadłości układowej spółki przez zarząd spółki, sąd umorzył w dniu dzisiejszym postępowanie w obu sprawach" - napisano w raporcie.

Zarząd wycofał wniosek w związku z zawarciem porozumień z obligatariuszami posiadającymi niespłacone w terminie obligacje serii EF, G, oraz H.

"Zgodnie z porozumieniem, spółka zobowiązała się do dodatkowego zabezpieczenia obligatariuszy posiadających obligacje serii EF w postaci ustanowienia hipoteki zabezpieczającej na wybranych nieruchomościach posiadanych przez spółkę oraz podmioty zależne. Spółka zobowiązała się również do zrealizowania bez zbędnej zwłoki transakcji sprzedaży nieruchomości, na których ustanowione jest zabezpieczenie obligacji i przeznaczenia uzyskanych w ten sposób środków w całości na spłatę zobowiązań wobec obligatariuszy" - napisano w komunikacie.

Na warunki sprzedaży nieruchomości będą musieli wyrazić zgodę obligatariusze.

Z kolei obligatariusze zobowiązali się do wstrzymania działań windykacyjnych wobec EFH i podmiotów zależnych.

"Porozumienia zostały zawarte na czas określony i obowiązują strony w części do dnia 8 listopada 2013 roku oraz pozostałe do dnia 28 lutego 2014 roku" - poinformował EFH.

W lipcu pisaliśmy, że Europejski Fundusz Hipoteczny podpisał z firmą Cefarm przedwstępną umowę sprzedaży dziewięciu spółek posiadających m.in. hotele i działki pod inwestycje hotelowe. Wartość transakcji to około 119 mln złotych. Więcej: Cefarm przejmuje nieruchomości od EFH

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA