PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eventy windują ceny

  • Autor: propertynews.pl
  • 19 lut 2018 19:17

Eventy windują ceny Property Forum Katowice 2018. Sesja: „Hotele. Miasto spotkań biznesu”

Eventy nakręcają ruch w katowickich hotelach. Niestety w mieście jest tylko 2,7 tys. pokoi, a MCK i Spodek pomieści nawet 20 tys. gości. Co prawda nowe hotele zapowiadają m.in. Puro i Chopin Airport Development, a samorząd prowadzi rozmowy z pięcioma potencjalnymi inwestorami, to jednak na razie uboga baza noclegowa skutkuje windowaniem cen w czasie wydarzeń. Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego pokój w hotelu Monopol kosztował 2,7 tys. zł. Wielu gości wolało nocować w Warszawie lub w Krakowie. Pojawiła się opinia, że Katowice są drogie podczas imprez. – Dlatego apelujemy do hotelarzy o długoterminowy umiar – przyznał Wojciech Kuśpik, prezes PTWP SA podczas sesji „Hotele. Miasto spotkań biznesu”, która odbyła się podczas Property Forum Katowice.

REKLAMA

Atutem inwestycyjnym Katowic jest przemiana, jaką miasto przeszło, a szczególnie Strefa Kultury znajdująca się na miejscu dawnej kopalni, w której kilkanaście lat temu ponad dwa tysiące górników wydobywało węgiel.

- Miejsce absolutnie magiczne. Jestem przekonany, że wkrótce pojawią się kolejne hotele w mieście. Miasto rozmawia co najmniej z pięcioma potencjalnymi inwestorami. W ubiegłym roku otworzyły się trzy nowe obiekty. Ten rynek będzie rósł, ponieważ klienci biznesowi coraz częściej stają się turystami. Przyjeżdżają na poniedziałkową konferencję w weekend i zwiedzają miasto – uważa Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Gigantyczna promocja na świecie

Co będzie następnym po Strefie Kultury impulsem rozwoju Śląska? Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP SA przyznaje, że wielu inwestorów, planując inwestycje w Katowicach, pyta go o plany na najbliższe lata. – Chcą wiedzieć, co się będzie działo w MCK i Spodku, ponieważ eventy nakręcają ruch w hotelach. W ubiegłym roku w tych dwóch obiektach odbyło się blisko 500 różnych wydarzeń, które odwiedziło niemal milion osób. W przyszłości chcemy gościć imprezy kilkudniowe i cykliczne, ponieważ one zwiększają ruch przyjezdnych. W tym roku odbędzie Szczyt Klimatyczny w Katowicach. Skala promocji na świecie będzie gigantyczna. Jednak za chwilę staniemy przed barierą rozwojową. Niektóre wydarzenia nie będą organizowane w Katowicach, jeśli nie poprawi się baza noclegowa – przewiduje Wojciech Kuśpik.

Zapewne będzie trochę lepiej, gdy zostanie otwarty lifestyle’owy hotel Moxy na 100 pokoi przy lotnisku Pyrzowice. - Przed inwestycją braliśmy pod uwagę wiele znanych brandów. Po licznych analizach uznaliśmy, że Katowice zasługują na hotel, który przywieziemy do Polski jako pierwsi. Jesteśmy z tego dumni. Wierzymy w ten rynek, dlatego zamierzamy zbudować drugi hotel w Katowicach – zapowiada Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Chopin Airport Development.

Zdaniem prezesa Katowice mają duży potencjał, ale hotele w mieście żyją z segmentu biznesowego. - Tylko współpraca hotelarzy z samorządem i organizatorami wydarzeń da szansę na poprawę ruchu turystycznego. Na Śląsku jest wiele wspaniałych zabytków postindustrialnych, ale należy je wypromować. My też chcemy rozmawiać i zostać częścią społeczności katowickiej – zapewnia Gheorghe Marian Cristescu.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA