PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fiasko projektu rekreacyjno-hotelowego w Elblągu

  • Autor: PAP
  • 25 lip 2013 15:37

Samorządowa spółka Aquapark Elbląg, która miała zbudować w tym mieście wodny park, przestanie istnieć - zdecydowali w czwartek elbląscy radni. Ich zdaniem działalność spółki nie przyczyniła się do znalezienia inwestora zainteresowanego budową kompleksu basenów, hotelu i galerii handlowej.

REKLAMA

Spółka została powołana w lutym tego roku z inicjatywy ówczesnego prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka (PO). Ten został odwołany w czerwcu tego roku w referendum lokalnym przez mieszkańców.

Obecny prezydent Jerzy Wilk (PiS) już podczas kampanii wyborczej zapowiadał likwidację spółki, ponieważ jego zdaniem jej powołanie było nieracjonalne. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody przez radnych na rozwiązanie spółki wprowadził do porządku obrad czwartkowej sesji.

Radni miejscy Elbląga wyrazili zgodę na rozwiązanie spółki. Miesięczny koszt utrzymania spółki wynosił 9 tys. zł; roczny 108 tys. zł. W czwartek nie udało się skontaktować z prezes spółki Urszulą Kocięcką.

Pół roku temu mówiła PAP, że spółka chciała ubiegać się o kredyt bankowy na budowę parku wodnego. Nie wykluczała wówczas dalszego poszukiwania inwestora zewnętrznego zainteresowanego współfinansowaniem inwestycji. Jak mówiła, spółka miała być dokapitalizowana mieniem komunalnym w postaci basenu krytego i odkrytej pływalni należącej do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Według samorządu elbląskiego mimo iż spółka celowa, której zadaniem była budowa parku wodnego zostanie wkrótce rozwiązana, nie należy rezygnować z poszukiwania inwestora.

Koszt budowy aquaparku - jak zakłada samorząd - ma wynieść 60 mln zł. Poprzednie władze miasta chciały inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Samorządowe memorandum inwestycyjne ogłoszone 2 lata temu zakłada budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego, w którym ma się znaleźć aquapark, ale także hotel i galeria handlowo-usługowa. Inwestor miał zagospodarować istniejący basen odkryty o powierzchni 1,2 tys. m kw., zbudować park wodny o powierzchni 9 tys. m kw. oraz hotel i galerię handlowo-usługową.

Poprzedni samorząd Elbląga przekonywał potencjalnych inwestorów, że lokalizacja przyszłego aquaparku jest atrakcyjna - w pobliżu znajduje się stadion miejski.

Niedaleko jest także stacja narciarska, zwana Górą Chrobrego, z wyciągami orczykowymi i czterema trasami zjazdowymi, z których - według urzędu miasta - korzysta 100 tys. narciarzy w sezonie zimowym. Jest tam również snowpark, trasy dla narciarzy biegowych, a także trasy narciarskie dla dzieci. Miasto przekonywało, że w związku z wprowadzeniem bezwizowego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim inwestor może liczyć na wielu rosyjskich turystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA