PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firmy turystyczne przygotowują produkt Samolotem na Mazury

  • Autor: PAP
  • 13 maj 2014 17:55

Przedstawiciele portu lotniczego w Szymanach oraz organizacji i firm turystycznych podpisali we wtorek w Olsztynie porozumienia o współpracy przy tworzeniu i promocji regionalnego produktu "Samolotem na Mazury". Wspólna oferta ma przyciągnąć więcej turystów.

REKLAMA

Do zwiększenia ruchu turystycznego na Warmii i Mazurach ma przyczynić się zapowiadane na przyszły rok uruchomienie regionalnego portu lotniczego w Szymanach. Przedstawiciele branży turystycznej chcą do tego czasu opracować produkt "Samolotem na Mazury". Będzie to system współpracy pomiędzy lotniskiem, biurami podróży i hotelami.

Porozumienia w tej sprawie podpisała we wtorek z portem lotniczym i 21 największymi hotelami w regionie Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna (W-MROT), która zrzesza samorządy oraz lokalne instytucje i firmy związane z obsługą turystów. W przyszłości miałyby one przygotowywać gotowe pakiety turystyczne, obejmujące przelot samolotem, pobyt w hotelu i program wypoczynku.

Według marszałka woj. warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa tworzenie wspólnego regionalnego produktu dopinguje poszczególne firmy do ścisłej współpracy i wykorzystania atutu, jakim będzie regionalne lotnisko. "Budujemy je nie tylko po to, żeby umożliwić lepszą komunikację mieszkańcom, ale przede wszystkim w celu ożywienia gospodarczego, szczególnie rozwoju branży turystycznej" - powiedział.

Zdaniem prezesa W-MROT Jarosława Klimczaka Warmia i Mazury są pierwszym województwem w Polsce, które będzie sprzedawać "konkretny produkt ogólnoregionalny". Jego zdaniem współpraca branży turystycznej jest niezbędna, aby firmy funkcjonowały na rynku bez potrzeby zaniżania cen.

Jak przypomniał w ostatnich latach w regionie powstało 25 hoteli o wysokim standardzie, a budowane są kolejne. Dzięki współpracy będą mogły one obniżyć koszty promocji i czarterowania samolotów. Podpisano też porozumienie z Fundacją Polska Friendly, która ma zainteresować Mazurami turystów z Rosji i Ukrainy.

Jak powiedział PAP prezes spółki zarządzającej portem lotniczym w Szymanach Leszek Krawczyk, to ruch czarterowy ma być w najbliższych latach "główną siłą" tego lotniska. Dlatego spółka chce współpracować z branżą turystyczną, która ma ściągnąć do regionu więcej turystów. Firmy uczestniczące w projekcie "Samolotem na Mazury" mogą liczyć na niższe opłaty za usługi lotniskowe, co obniży ceny biletów.

Lotnisko w Szymanach ma ruszyć od września 2015 roku, jego budowa będzie kosztować 200 mln zł. Powstanie w miejscu dawnego lotniska wojskowego, które od 1996 r. służyło potrzebom lotnictwa cywilnego. Obecnie nie prowadzi ono regularnych połączeń lotniczych. Zgodnie z prognozami rozbudowany port lotniczy będzie obsługiwać 57 tys. pasażerów rocznie, w ciągu 20 lat ma nastąpić wzrost do 731 tys. rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA