PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Focus Hotels przekracza granice

  • Autor: propertynews.pl
  • 22 sie 2016 08:49

Focus Hotels przekracza granice Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels

W Niemczech hotele osiągają wyższy zwrot z inwestycji od biur i powierzchni handlowych. U nas dalej jest dokładnie odwrotnie, ale te różnice coraz szybciej zacierają się. O perspektywach rozwoju mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels.

REKLAMA

Do rodziny Focus Hotels dołączył czterogwiazdkowy hotel w Gdańsku. To obiekt Premium, czym podyktowana była decyzja otwarcia hotelu z wyższej półki, czy to oznacza, ze polski rynek potrzebuje bardziej luksusowej oferty?

Decyzja o standardzie i funkcjach danego hotelu jest złożona, nigdy nie wynika z jednego hasła, np. „Polski rynek potrzebuje bardziej luksusowej oferty” czy też „Widzimy w Polsce potencjał dla hoteli 3 gwiazdkowych”. Najpierw musimy sobie odpowiedzieć na szereg pytań. Jakie segmenty klientów będą kluczowe w danej lokalizacji i jakie funkcje dodatkowe powinien w związku z tym posiadać nasz hotel, aby uzyskać optymalne przychody? Jaki jest szacowany akceptowalny koszt samej inwestycji? Jakiego poziomu zwrotu z inwestycji oczekuje inwestor? Nasz nowy hotel Focus Premium Gdańsk dobrze ilustruje ten proces. Kiedy zaczynaliśmy rozmowy z inwestorem, w planach był hotel 3-gwiazdkowy z jedną salą konferencyjną. W naszej ocenie ta lokalizacja z racji na świetną komunikację i bliskość dużej ilości firm, w tym wielu międzynarodowych, od początku była idealna na hotel konferencyjny. Dlatego umieściliśmy w nim największe w Gdańsku hotelowe centrum konferencyjne, a dzięki zmianie standardu na 4 gwiazdki znacznie zwiększymy przychody, co oznacza wyższą stopę zwrotu dla inwestora.      

Focus Hotel to doświadczony gracz na polskim rynku. Jak się robi dziś biznes hotelarski w porównaniu do lat ubiegłych? Jakie zmiany zaszły w warunkach zewnętrznych, tzw. otoczenia biznesu, a z drugiej strony mentalności klientów?

Zawirowania geopolityczne w dotychczas popularnych destynacjach wyjazdowych zaczynają skutkować wzrostem popularności Polski – zarówno wśród rezydentów, jak i turystów zagranicznych. Ci ostatni odwiedzają nas tym chętniej, że siatka połączeń tanich linii lotniczych stale rośnie. Polskie społeczeństwo jest coraz bogatsze i stosunek kosztu noclegu do całkowitego wynagrodzenia konsekwentnie maleje. Jednocześnie coraz więcej dużych firm prowadzi działalność na terenie naszego kraju. Ludzie pokonują służbowo tysiące kilometrów, a będąc w podróży potrzebują dobrego miejsca, żeby odpocząć przed kolejnym pracowitym dniem. I tutaj w naszych oczach pojawia się dla hotelarzy duża szansa na zwiększenie przychodów.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA