PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Focus Hotels w drodze na GPW

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 28 lis 2017 16:27

Focus Hotels w drodze na GPW Rafał Jerzy, prezes zarządu GK Immobile

GK Immobile chce wprowadzić Focus Hotels na GPW. To druga – poza Orbisem – sieć hotelarska, która decyduje się na rozwój wspierany przez kapitał z giełdy.

REKLAMA

Nowa strategia GK Immobile zakłada uproszczenie do 2022 roku struktury grupy, m.in. po to, by maksymalizować marże i rozwijać poszczególne segmenty: przemysłowy, hotelarski i deweloperski. Liderem segmentu hotelarskiego jest spółka Focus Hotels, w której aktualnie działa osiem hoteli na terenie Polski. Sieć ma już pięć podpisanych umów na uruchomienie nowych obiektów hotelowych w latach 2018-2020. W kwietniu 2018 r. planowane jest otwarcie hotelu w Sopocie, w czerwcu 2018 r. w Poznaniu.

Jednak otwarcia to nie koniec działań, jakie planuje GK Immobile na rynku hotelowym w najbliższych latach.

- W zależności od warunków rynkowych, pod koniec 2018 roku lub na początku 2019 roku chcemy wprowadzić Focus Hotels na GPW – zapowiada Rafał Jerzy, prezes zarządu GK Immobile. - Jeśli pozyskamy dużo nowych projektów, będziemy starali się budować dla nich finansowanie. Na razie to, czym dysponujemy w ramach planów bieżących, jesteśmy w stanie sfinansować ze środków własnych. Następnym krokiem będzie wprowadzenie na parkiet spółki deweloperskiej CDI Konsultanci Budowlani.

Polska to za mało

Grupa planuje również wejście na rynki europejskie. We wrześniu br. w Bukareszcie uruchomione zostało biuro handlowe, którego zadaniem jest rozwój sieci hotelowej w Rumunii poprzez zakup oraz dzierżawę hoteli. W listopadzie 2017 r. zakończył się proces inkorporacji rumuńskiej spółki zależnej wobec Focus Hotels, w ramach której będą prowadzone działania mające na celu pozyskanie projektów hotelowych w Rumunii.

W średnio- i długoterminowej perspektywie grupa bierze na celownik również rynek węgierski i słowacki. - Szukamy nowych możliwości na rynkach podobnych do polskiego – mówi Rafał Jerzy.

Fokus na otwarcia

Do 2020 roku GK Immobile planuje również remont i rozbudowę zakupionym w tym roku Hotelu Pod Orłem w Bydgoszczy, przebudowę Hotelu Focus w Łodzi oraz otwarcie – na podstawie umów najmu - obecnie realizowanych obiektów w Lublinie, Białymstoku i Warszawie.

Nie obejdzie się również bez zamknięć. W ciągu najbliższych dwóch lat firma zamknie dwugwiazdkowy hotel na Modrzewiowej w Bydgoszczy. - Od tego obiektu zaczęliśmy naszą działalność hotelarską. Planujemy jego przebudowę na budynek mieszkalny – mówi Rafał Jerzy. - Zamknięcie zbiegnie się w czasie z otwarciem trzygwiazdkowego hotelu w przebudowywanym budynku przy ul. Bernardyńskiej. To jedna z lepszych lokalizacji w Bydgoszczy. Po otwarciu Hotelu od Orłem i obiektu przy Bernardyńskiej, będziemy dysponować około 200 pokojami w Bydgoszczy.

Docelowo, do 2020 roku GK Immobile chce posiadać 2 tys. pokoi w hotelach sieci Focus Hotels. Firma nie wyklucza zarówno akwizycji obiektów i sieci hotelowych, jak i zbycia do funduszy posiadanych nieruchomości hotelowych. - Dzięki temu moglibyśmy przyspieszyć ekspansję – mówi prezes GK Immobile.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA