PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Francuski fundusz o krok od przejęcia sieci B&B Hotels

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 sty 2016 10:20

Francuski fundusz o krok od przejęcia sieci B&B Hotels B&B Hotel

Przejęcie sieci hoteli B&B staje się coraz bardziej realne. O krok od finalizacji transakcji jest francuski fundusz PAI Partners.

REKLAMA

Fundusz wszedł na etap rozmów wyłącznych z właścicielami B&B w połowie grudnia 2015 roku. 20 stycznia fundusz złożył wniosek o akceptację transakcji w Komisji Europejskiej. Urząd podejmie decyzję w sprawie zgody do 24 lutego br.

W tym momencie nieznane są dokładne warunki transakcji. PAI Partners jest wspierany przez najnowszy fundusz PAI dysponujący  ponad 3 mld euro środków na inwestycje. 

B&B od nowego właściciela oczekuje wsparcie instytucjonalne w rozwoju sieci oraz usług. PAI z kolei planuje pomóc sieci w m.in. rozwoju B&B Hotels w różnych krajach Europy i świata.

Obecnymi właścicielami sieci są firmy: Carlyle i Montefiore. Carlyle przejęła udziały w B&B w 2010 roku za około 480 mln euro.

B&B Hotels to trzecia co do wielkości sieć hoteli ekonomicznych w Europie. Sieć B&B została założona we Francji w 1990 roku. Operuje 343 hotelami posiadającymi łącznie ponad 28,5 tys. pokoi w takich krajach, jak Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Polska, Czechy i Maroko. W naszym kraju działają obiekty w Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. 

PAI zarządza obecnie kwotą prawie 8 mld euro w kilku różnych wehikułach inwestycyjnych. Od 1994 roku zrealizował 56 dużych transakcji wartych łącznie 38 mld euro.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA