PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Franz Jurkowitsch: W Polsce brakuje dwu- i trzygwiazdkowych hoteli

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 kwi 2015 14:31

 Franz Jurkowitsch: W Polsce brakuje dwu- i trzygwiazdkowych hoteli Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Grupy Warimpex

W Polsce jest jeszcze sporo miejsca na inwestycje hotelowe. - Największa fala dużych projektów dotyczyła obiektów 4 i 5-gwiazdkowych. Teraz najwięcej miejsca na rynku jest na hotele w standardzie 2 i 3 gwiazdek – uważa Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Grupy Warimpex.

REKLAMA

Franz Jurkowitsch wskazał na model biznesowy sieci Motel 1, który świetnie sprawdził się w Niemczech. - U źródeł sukcesu leżały szybkie tempo ekspansji i wybór odpowiednich lokalizacji. Obiekty budżetowe budowano z reguły na obrzeżach miast, podczas gdy sieć Motel 1 postawiła na tereny w centrach. To idealna propozycja dla gościa biznesowego, a cena 60-70 euro za pokój jest atrakcyjna dla gości – mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Franz Jurkowitsch.

Prezes firmy Warimpex wskazał, że z punktu widzenia dewelopera ryzyko budowy obiektu hotelowego w Polsce nie jest tak duże, choć wyzwaniem pozostaje długość umów dzierżawy, jakie są zawierane w tej części Europy. - W Niemczech czy Austrii standardem jest 15-20 lat. W Europie Centralnej raczej trudno uzyskać takie warunki – mówi.

Jego zdaniem na rentowność biznesu hotelowego ma ogromy wpływ e-commerce. - Ok. 25 proc. całej sprzedaży przechodzi przez różnego rodzaju platformy rezerwacyjne, a zatem zyskiem trzeba dzielić się z pośrednikiem. Kluczem do sukcesu jest budowa silnej marki i omijanie pośredników. To przynosi duże oszczędności – podsumował.

 

 

 

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA