PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Franz Jurkowitsch: W Polsce brakuje dwu- i trzygwiazdkowych hoteli

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 kwi 2015 14:31

 Franz Jurkowitsch: W Polsce brakuje dwu- i trzygwiazdkowych hoteli Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Grupy Warimpex

W Polsce jest jeszcze sporo miejsca na inwestycje hotelowe. - Największa fala dużych projektów dotyczyła obiektów 4 i 5-gwiazdkowych. Teraz najwięcej miejsca na rynku jest na hotele w standardzie 2 i 3 gwiazdek – uważa Franz Jurkowitsch, prezes zarządu Grupy Warimpex.

REKLAMA

Franz Jurkowitsch wskazał na model biznesowy sieci Motel 1, który świetnie sprawdził się w Niemczech. - U źródeł sukcesu leżały szybkie tempo ekspansji i wybór odpowiednich lokalizacji. Obiekty budżetowe budowano z reguły na obrzeżach miast, podczas gdy sieć Motel 1 postawiła na tereny w centrach. To idealna propozycja dla gościa biznesowego, a cena 60-70 euro za pokój jest atrakcyjna dla gości – mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Franz Jurkowitsch.

Prezes firmy Warimpex wskazał, że z punktu widzenia dewelopera ryzyko budowy obiektu hotelowego w Polsce nie jest tak duże, choć wyzwaniem pozostaje długość umów dzierżawy, jakie są zawierane w tej części Europy. - W Niemczech czy Austrii standardem jest 15-20 lat. W Europie Centralnej raczej trudno uzyskać takie warunki – mówi.

Jego zdaniem na rentowność biznesu hotelowego ma ogromy wpływ e-commerce. - Ok. 25 proc. całej sprzedaży przechodzi przez różnego rodzaju platformy rezerwacyjne, a zatem zyskiem trzeba dzielić się z pośrednikiem. Kluczem do sukcesu jest budowa silnej marki i omijanie pośredników. To przynosi duże oszczędności – podsumował.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA