PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Franz Jurkowitsch: Wraca koniunktura na rynku hotelarskim i transakcyjnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 lis 2012 10:06

Franz Jurkowitsch: Wraca koniunktura na rynku hotelarskim i transakcyjnym

Obserwujemy powrót koniunktury zarówno na rynku hotelarskim jak i transakcyjnym. Planujemy jedną lub dwie transakcje sprzedaży nieruchomości - poinformował w raporcie podsumowującym trzy kwartały br. prezes spółki, Franz Jurkowitsch.

REKLAMA

Spółka Warimpex podsumowała trzy kwartały br. Jak podał Franz Jurkowitsch na niemal wszystkich rynkach firmie udało się poprawić wskaźniki obłożenia, a w większości podwyższyć ceny pokoi. Dzięki temu przychody hoteli ze sprzedaży wzrosły z 43,5 mln euro w pierwszych trzech kwartałach 2011 roku do 46,5 mln euro obecnie, czyli o 7 proc.

Głównym czynnikiem wzrostu były lepsze wyniki hoteli w Jekaterynburgu i Pradze. Towarzyszył im wzrost przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej o 36 proc. do 9,3 mln euro. Jednak wskaźniki EBITDA i EBIT zmniejszyły się odpowiednio o 7 i 42 proc. do 9,3 oraz 5,6 mln euro. "Powodem jest niższy udział transakcji sprzedaży nieruchomości w wyniku oraz niższe zwiększenia odpisanych wartości. Efektem tego jest nieznacznie ujemny wynik netto okresu, którego wartość jest jednak mimo wszystko znacznie wyższa niż w okresie porównywalnym roku poprzedniego" - czytamy dalej.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

  • Obserwator 2012-11-28 11:36:06
    To ciekawe dlaczego nikt nie kupuje akcji tej społki. Przecież są bardzo tanie..A tak bardziej konkretnie niech Pan Prezes ujawni za ile wydzierżawił InterContinental wtedy będzie można ocenić rentowność tej transakcji. Bo jeżeli sprzedał coś za 115mln Euro, a musi teraz płacić czynsz w wysokości 11,5mln a hotel generuje AGOP na poziomie 8mln , to 3,5mln będzie musiał donosić rok w rok z innych źródeł np. z obligacji. Dlatego nie wygląda mi to wcale na spektakularną transakcję tylko raczej na dramatyczną próbę ratowania plynności i rolowanie zobowiązań. Ale może się mylę i wszystko jest w porządku..

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA