PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundacja McDonalda kończy prace nad budową hotelu w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 maj 2015 08:00

Fundacja McDonalda kończy prace nad budową hotelu w Polsce Hotel Fundacji McDonalda

Pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda, który będzie bezpłatnym hotelem dla rodzin dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi, wchodzi w fazę stanu surowego zamkniętego wraz z instalacjami. Gotowe są już wszystkie instalacje podziemne, zbiorniki na wodę do spryskiwaczy p-poż, na ukończeniu są instalacje wentylacyjne, wodno-kanalizacyjne, elektryczne i fotowoltaiczne. Dobiegły końca prace przy pokryciu dachu i montażu ślusarki okiennej.

REKLAMA

Hotel zaprojektowała warszawska pracownia aFP architekci Flejterski Pietrzak, zaś jego generalnym wykonawcą jest firma Sławpol z Krakowa. Obiekt stanie przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na krakowskim Prokocimiu.

Już jesienią tego roku pierwsi rodzice i opiekunowie dzieci przebywających na leczeniu w tej krakowskiej placówce skorzystają z bezpłatnego pobytu w „Domu poza domem” Fundacji Ronalda McDonalda. W skali świata działa 347 tego typu hoteli rodzinnych tej fundacji. Wspierają one rodziny ciężko chorych dzieci przebywających w szpitalach na leczeniu.

Krakowski „Dom poza domem” to nowoczesny hotel rodzinny o powierzchni użytkowej ok. 1300 mkw. W dwukondygnacyjnym budynku znajdzie się 20 pokoi hotelowych, w tym także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komunikację między piętrami usprawni nowoczesna winda. Wiąże się z nią najnowsza donacja dla Fundacji Ronalda McDonalda. Donację tę, w wysokości 78 412 zł, z przeznaczeniem na windę, wniosła Fundacja „Warbud ‒ Warto Pomagać. Samą windę zaś dostarczy światowy lider tej branży ‒ firma Schindler. Wspiera ona ideę hotelu rodzinnego udzielając rabatu na swój sprzęt i deklarując bezpłatny serwis swoich urządzeń.

- Krakowski Dom Ronalda McDonalda to nie tylko ściany i powierzchnia użytkowa. Parametry techniczne są bardzo ważne, ale to, co naprawdę zaoferuje ta placówka, to wsparcie, jakie będzie dawała rodzicom i bliskim małych pacjentów szpitala w trudnych chwilach hospitalizacji i procesu leczenia. Możliwość skorzystania z domowych warunków, spokoju i poczucia bezpieczeństwa, pozwolą bliskim małych pacjentów w pełni skoncentrować swoje wysiłki na wspieraniu dziecka w walce z chorobą. Domy Ronalda McDonalda, gdziekolwiek na świecie powstają, służą rodzinie, by być razem w najtrudniejszym dla niej czasie, jakim jest choroba dziecka - powiedział prezes Fundacji Ronalda McDonalda, prof. dr hab. n. med. Adam Jelonek.

Wspomnianą przez prof. Adama Jelonka powierzchnię użytkową stanowią takie elementy hotelu, jak między innymi parter z przestronną kuchnią umożliwiająca korzystanie przez wielu gości jednocześnie. Na tej samej kondygnacji zaprojektowano wspólną jadalnię, pokój zabaw dla dzieci i przestronny salon wypoczynkowy. Oprócz powierzchni ogólnodostępnej dla gości hotelu w budynku znajdą się pomieszczenia biurowe dla personelu, a także wolontariuszy współpracujących z placówką. Pozostała powierzchnia przeznaczona została na pralnię, magazyny i pomieszczenia techniczne.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA