PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundusze na inwestycje turystyczne na Mazowszu

  • Autor: PAP
  • 29 lis 2013 19:24

W piątek władze województwa mazowieckiego podpisały z 11 beneficjentami umowy na dofinansowanie ze środków unijnych inwestycji dotyczących rozwoju turystyki, e-usług i gospodarki odpadowej w regionie. Na projekty przeznaczono w sumie 19 mln zł.

REKLAMA

Wicemarszałek województwa Leszek Ruszczyk powiedział w piątek, że pieniądze przeznaczane są na poprawę konkurencyjności regionu. Wyjaśnił, że dofinansowane zostaną m.in. inwestycje poprawiające infrastrukturę turystyczną w mazowieckich miastach i miejscowościach.

"Podpisujemy aż 11 umów. Są to kolejne pieniądze, które będą zainwestowane na Mazowszu. Liczymy, że Państwo skutecznie i szybko wydacie te środki" - powiedział Ruszczyk, zwracając się do beneficjentów.

Najwięcej projektów, które otrzymają dofinansowanie, dotyczy budowy bądź poprawy infrastruktury turystycznej w regionie. W gminie Legionowo za ponad 2 mln zł (dofinansowanie 500 tys. zł) powstaną nowe ścieżki rowerowe. Nowa trasa rowerowa ma m.in. ułatwić dojazd do Zalewu Zegrzyńskiego.

Na rewitalizację plaż i jeziora w Jedlinie przeznaczono blisko 500 tys. zł (całkowity koszt inwestycji ok. 650 tys.), a na zagospodarowanie Zalewu Łosickiego 832 tys. zł (całkowity koszt - 979 tys.). Za ponad 630 tys. zł w Zwoleniu ma powstać turystyczny "szlak rodu Kochanowskich". Inwestycja ta otrzyma dofinansowanie w wysokości 458 tys. zł.

Pieniądze przeznaczone będą również na m.in. rewitalizację zamku górnego w Iłży (całkowity koszt inwestycji sięga 850 tys., a dopłata z UE - 500 tys. zł), gdzie co roku odbywają się popularne na Mazowszu turnieje rycerskie.

Podniesieniu walorów turystycznych i rekreacyjnych ma także pomóc budowa toru rolkowego w Ząbkach. Inwestycja kosztować będzie 271 tys. zł, z czego z Unii ma pochodzić 190 tys. zł.

Dotychczas w perspektywie finansowej 2007-2013 władze województwa mazowieckiego wydały ok. 8 mld zł na 1900 inwestycji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA