PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańsk będzie miał nowe połączenie lotnicze

  • Autor: PAP
  • 15 wrz 2016 17:06

Gdańsk będzie miał nowe połączenie lotnicze fot. Pixabay

Sześć nowych tras z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku ma być uruchomionych na lato 2017 r. przez Ryanair. Niektóre z połączeń ruszą już w następnym miesiącu, np. do Warszawy. Od czwartku na lotnisku zaczął ponownie funkcjonować ILS drugiej kategorii.

REKLAMA

Podczas konferencji prasowej w czwartek w Gdańsku członek zarządu Ryanair ds. regulacyjnych i prawnych, Juliusz Komorek poinformował, że przewoźnik uruchamia nową trasę z Gdańska do Vaxjo Smaland w południowej Szwecji. Połączenie zacznie funkcjonować w letnim rozkładzie lotów (od ostatniej soboty marca 2017 r.). Trasa będzie obsługiwana w czwartek i w niedzielę.

Podał, że nowo uruchamiane połączenia z Gdańska do Belfastu, Mediolanu Bergamo, Newcastle, które będą realizowane z Gdańska od ostatniej soboty października br. (sezonu zimowego), ze względu na duże zainteresowanie podróżnych, zostaną utrzymane też w przyszłorocznym sezonie letnim. Trasa do Oslo Rygge, ze względu na zamknięcie tego lotniska, od listopada zostanie przeniesiona do Oslo Torp i będzie obsługiwana sześć razy tygodniowo.

Od 4 października samoloty Ryanair z Gdańska do Warszawy będą kończyły i rozpoczynały lot na lotnisku Chopina, a nie jak dotychczas w Modlinie. - Od tego dnia trasa będzie obsługiwana też trzy razy dziennie, czyli będziemy oferowali prawie 400 tys. miejsc rocznie na trasie z Gdańska do lotniska Chopina - podał Komorek. Ocenił, że zrewolucjonizuje to konkurencję na tym rynku, zarówno w transporcie lotniczym, jak i drogowym.

Podał, że planuje się, że ruch lotniczy Ryanaira w Gdańsku latem 2017 r. wzrośnie o 26 proc. w porównaniu z latem 2016 r. "To dowodzi naszego przekonania, że Gdańsk jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem, zarówno wylotowym jak i jako destynacja dla turystów z całej Europy" - tłumaczył. Latem 2017 r. Ryanair będzie łączył Gdańsk z 19 miastami w Europie.

Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego w Gdańsku, Adam Skonieczny powiedział, że obecnie z oferty Ryanair w Gdańsku korzysta ok. 26 proc. pasażerów obsługiwanych w porcie, czyli ok. 1 mln osób rocznie. Wg. szacunków przewoźnika, w przyszłym roku ta liczba ma się zwiększyć do 1,3 mln pasażerów. W tym roku gdańskie lotnisko planuje obsłużyć ok. 4 mln pasażerów.

Skonieczny jednocześnie poinformował, że w czwartek, po przerwie zaczął ponownie funkcjonować na lotnisku system ILS (ang. Instrument Landing System) drugiej kategorii. - Od dziś samoloty znowu mogą korzystać z lotniska nawet przy gorszych warunkach pogodowych - dodał. Od kwietnia br. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wymieniała wyeksploatowane urządzenia nawigacyjne. Wcześniej port lotniczy zrealizował swoją część inwestycji w system.

W sierpniu 2016 roku Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył ponad 420 tys. pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 1,7 proc. w stosunku do sierpnia ubiegłego roku. Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło już ponad 2,6 mln pasażerów, co oznacza wzrost na poziomie 6,4 proc. w stosunku do 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA