PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańsk walczy o konferencje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 lut 2014 15:53

Z roku na rok rośnie liczba spotkań biznesowych w Trójmieście. - W 2012 roku było to 5 tys. konferencji, a w roku 2012 już 7 tys. To bardzo dobry wynik, który plasuje region na trzeciej pozycji w Polsce, po Krakowie i Warszawie – mówi w rozmowie z Propertyneews.pl Anna Górska, prezes zarządu, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdansk Convention Bureau. Jak dodaje, perspektywy na kolejne lata są równie optymistyczne.

REKLAMA

Anna Górska uważa, że w zakresie organizacji konferencji Trójmiasto może dziś konkurować z innymi europejskimi destynacjami biznesowymi. - Organizatorom takich spotkań mamy bardzo wiele do zaoferowania. Są to nie tylko infrastruktura konferencyjna i hotelowa na wysokim poziomie, ale również lotnisko, które oferuje ponad 50 połączeń z europejskimi miastami - podkreśla.

Rynek konferencyjny jest bardzo ważny z punktu widzenia rozwoju regionu pomorskiego, ponieważ przedłuża sezon turystyczny i ma ogromny wpływ na obłożenie oraz wyniki hoteli.

- Gdańsk Convention Bureau podejmuje wiele działań, by przyciągnąć turystę biznesowego. Wśród nich jest uczestnictwo w wielu spotkaniach – targach turystycznych i biznesowych, w których promujemy tę dziedzinę gospodarki – wymienia Anna Górska i dodaje, iż biuro zamierza także wydawać materiały promocyjne, takie jak katalog obiektów konferencyjnych. - Działania organizacji są bardzo konsekwentne i owocują coraz większą liczbą konferencji - podsumowuje.

Obecnie członkami Gdańskiej Organizacji Turystycznej jest 80 proc. wszystkich hoteli działających w Trójmieście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA