PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdańsk walczy o konferencje

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 lut 2014 15:53

Z roku na rok rośnie liczba spotkań biznesowych w Trójmieście. - W 2012 roku było to 5 tys. konferencji, a w roku 2012 już 7 tys. To bardzo dobry wynik, który plasuje region na trzeciej pozycji w Polsce, po Krakowie i Warszawie – mówi w rozmowie z Propertyneews.pl Anna Górska, prezes zarządu, Gdańska Organizacja Turystyczna oraz Gdansk Convention Bureau. Jak dodaje, perspektywy na kolejne lata są równie optymistyczne.

REKLAMA

Anna Górska uważa, że w zakresie organizacji konferencji Trójmiasto może dziś konkurować z innymi europejskimi destynacjami biznesowymi. - Organizatorom takich spotkań mamy bardzo wiele do zaoferowania. Są to nie tylko infrastruktura konferencyjna i hotelowa na wysokim poziomie, ale również lotnisko, które oferuje ponad 50 połączeń z europejskimi miastami - podkreśla.

Rynek konferencyjny jest bardzo ważny z punktu widzenia rozwoju regionu pomorskiego, ponieważ przedłuża sezon turystyczny i ma ogromny wpływ na obłożenie oraz wyniki hoteli.

- Gdańsk Convention Bureau podejmuje wiele działań, by przyciągnąć turystę biznesowego. Wśród nich jest uczestnictwo w wielu spotkaniach – targach turystycznych i biznesowych, w których promujemy tę dziedzinę gospodarki – wymienia Anna Górska i dodaje, iż biuro zamierza także wydawać materiały promocyjne, takie jak katalog obiektów konferencyjnych. - Działania organizacji są bardzo konsekwentne i owocują coraz większą liczbą konferencji - podsumowuje.

Obecnie członkami Gdańskiej Organizacji Turystycznej jest 80 proc. wszystkich hoteli działających w Trójmieście.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA