PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gdyński hotel JSW znów na sprzedaż

  • Autor: PAP
  • 31 sie 2016 17:00

Gdyński hotel JSW znów na sprzedaż Hotel Różany Gaj, mat. prasowe

Będąca w okresie restrukturyzacji Jastrzębska Spółka Węglowa kolejny raz wystawiła na sprzedaż hotel Różany Gaj w Gdyni. W nowym przetargu, którego rozstrzygnięcie zaplanowano na 20 października, cena wywoławcza jest taka sama jak w nieudanym wiosennym przetargu – 24,8 mln zł.

REKLAMA

To kolejna próba sprzedaży trzygwiazdkowego hotelu położonego w prestiżowej części Gdyni, w pobliżu morza i śródmieścia. Przed ponad rokiem, gdy gruntownie wyremontowany obiekt wyceniono na ponad 28,5 mln zł, nie udało się znaleźć nabywcy. Nie udało się to również w kwietniu tego roku, gdy - po nowej wycenie - JSW usiłowała sprzedać obiekt po obniżonej cenie, za 24,8 mln zł.

W kwietniowym przetargu nabywców nie znalazły też inne ośrodki wypoczynkowe, należące do jednej ze spółek z grupy JSW - chodzi o obiekty w Zakopanem oraz w Pobierowie i Sianożętach.

Sprzedaż zbędnego, nieprodukcyjnego majątku to jeden z elementów ogłoszonego w ostatnich dniach planu restrukturyzacji grupy JSW. Spółka porozumiała się z obligatariuszami, którym winna jest w sumie ok. 1,3 mld zł. Termin wykupu obligacji wydłużono o pięć lat, jednak w porozumieniu mowa także o tym, że jeżeli JSW uzyska środki ze sprzedaży zbędnego majątku (np. hotelu czy ośrodków wypoczynkowych) - część z nich może przeznaczyć na wcześniejszy wykup obligacji. Stąd m.in. ponowny przetarg na sprzedaż gdyńskiego hotelu.

Położony w ścisłym centrum Gdyni, nieopodal Bulwaru Nadmorskiego, wybudowany w 1929 r. Różany Gaj to najbardziej prestiżowy z tego typu obiektów należących do JSW, a jego modernizacja sprzed kilku lat, kosztem - jak podawali związkowcy - ok. 27 mln zł - była oceniana przez związki jako przykład kosztownej, nietrafionej inwestycji. Opinie związkowców potwierdził społeczny audyt, przeprowadzony w tym roku w JSW na zlecenie Ministerstwa Energii.

Przed II wojną światową hotel był utrzymanym w marynistycznym stylu pensjonatem - jednym z symboli ówczesnego luksusu letniskowej Gdyni. Stanął w przylegającej do śródmieścia dzielnicy Kamienna Góra, 50 metrów od morza. Jest widoczny na wielu przedwojennych fotografiach, na których wyróżnia się dzięki charakterystycznej wieżyczce. W 1971 r. były pensjonat kupiła kopalnia Zofiówka, która na początku lat 90. weszła do JSW. Hotel został rozbudowany, a w 1990 r. zmienił nazwę na Antracyt i został oddany w dzierżawę. Do pierwotnej nazwy wrócono w 2012 r., po gruntownym remoncie i modernizacji. Obecnie obiekt jest dzierżawiony przez spółkę hotelarską.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA