PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gedania na rozdrożu: hotel, mieszkania czy powrót do Skarbu Państwa?

  • Autor: trojmiasto.wyborcza.pl
  • 06 paź 2017 11:39

Gedania na rozdrożu: hotel, mieszkania czy powrót do Skarbu Państwa? Fot. fotolia

Firma Robyg zaproponowała dwie możliwości zabudowy terenów po gdańskiej Gedanii. Jej propozycją jest hotel z boiskiem lub mieszkania z parkiem. Na budowę osiedla nie zgadza się jednak miasto, a wniosek, by grunty wróciły do Skarbu Państwa znajduje się w Prokuratorii Generalnej - podaje portal trojmiasto.wyborcza.pl.

REKLAMA

Jak podaje portal, na wiosnę prawo do wieczystego użytkowania obszaru po klubie Gedania nabyła firma Robyg. Miesiąc po tym, prezes spółki Zbigniew Okoński przekonywał miasto, by to zgodziło się na budowę osiedla w zamian za boisko dla mieszkańców miasta. Jednak prezydent Gdańska, Wiesław Bielawski się nie zgodził. Miasto skierowało do prokuratury wniosek o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez klub KKS Gedania.

Drugi wniosek miasta trafił natomiast do Prokuratorii Generalnej – Gdańsk postuluje o rozwiązanie umowy użytkowania wieczystego i powrót gruntów do Skarbu Państwa.

Inwestor, nie czekając na rozstrzygnięcia prawne, przedstawił mieszkańcom dwie propozycje zabudowy.

Pierwsza z nich zakłada budowę czterokondygnacyjnego hotelu, domu opieki i przychodni rehabilitacyjnej. Pomiędzy nowymi obiektami miałoby powstać boisko piłkarskie z trybuną na 300 osób (plan miejscowy nakłada na inwestora taką konieczność) oraz parking dla 122 aut.

Drugą koncepcją jest budowa osiedla na 300-350 mieszkań, parku o powierzchni 1 ha z siłownią i placem zabaw. Boisko powstałoby wtedy przy II LO na ul. Pestalozziego. Jednak koncepcja ta nie jest zgodna z planem miejscowym, który nie pozwala na budowę mieszkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA