PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Giełdowa spółka rusza z remontem swoich hoteli i ośrodków wypoczynkowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 maj 2011 11:29

Giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna Interferie rozpoczęła prace modernizacyjne w swoich ośrodkach. Skupiają się one przede wszystkim na remontach elewacji i balkonów, ale w planach firmy jest również m.in. rozbudowa kawiarni w Cechsztynie i powiększenie basenu w Bornicie.

REKLAMA

Trwają prace w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Wymieniane są płytki na tarasie wschodnim, które pod wpływem trudnych warunków górskich nasiąkały wodą i pękały, co nie tylko utrudniało gościom korzystanie z tarasu, ale również groziło powstawaniem zacieków w pomieszczeniach.

- Oparliśmy się na rozwiązaniach zaproponowanych przez projektanta, który zasugerował zastosowanie nowoczesnej technologii, pozwalającej poradzić sobie z tym problemem - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki Interferie. - Sprawdziła się ona choćby w górskich budynkach w Niemczech i Austrii. Dzięki specjalnym rozwiązaniom, w tym drenażowi podpłytkowemu, izolacji przeciwwodnej oraz sprawdzonemu systemowi odwadniania, będziemy mogli zapewnić odpowiedni wygląd, jak i bezpieczeństwo tarasu - wyjaśnia.

Remont ma się zakończyć do końca maja.

Zarząd Interferii podpisał również umowę na wykonanie projektu termomodernizacji i kolorystyki ośrodka Chalkozyn w Kołobrzegu. Oprócz docieplenia przeprowadzone zostaną także remonty balkonów oraz usprawnienia w zakresie instalacji przeciwpożarowej. Szczecińskie Biuro Architektoniczne Makowski&Sołdek, które jest odpowiedzialne za przygotowanie projektu, było również zaangażowane w prace projektowe w innych kołobrzeskich hotelach. Pozwoli to zagwarantować spójny, elegancki wygląd tej części promenady. Cała modernizacja w zamierzeniach spółki będzie inwestycją wieloletnią.

Zmiany nie ominą też ośrodka Cechsztyn w Ustroniu Morskim. Spółka właśnie rozstrzygnęła przetarg na projekt architektoniczno-budowlany. Obejmuje on dwie sfery działań: z jednej strony opracowanie kwestii termomodernizacji i kolorystyki razem z przebudową istniejących obiektów i modernizacją systemu przeciwpożarowego, z drugiej zaś - rozbudowę kawiarni. Chodzi o wykorzystanie niezabudowanej części działki ośrodka i dobudowanie na niej dodatkowej przestrzeni pod usługi gastronomiczne.

- Tę inwestycję mamy wpisaną w budżecie, ale w związku z innymi ważnymi inwestycjami, które jeszcze trwają albo lada chwila się rozpoczną, nie potrafię dokładnie określić, kiedy mogłaby się rozpocząć - podkreśla prezes. Wspomniane inwestycje to budowany hotel Medical SPA w Świnoujściu oraz rozbudowa i modernizacja hotelu Malachit w Świeradowie-Zdroju.

Zarząd firmy ma w planach również rozbudowę części basenowej hotelu Bornit. Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki wyraziło zgodę na nabycie dwóch działek o łącznej powierzchni 716 mkw., znajdujących się bezpośrednio przy hotelu. Gdy spółka kupi teren i ureguluje kwestie prawne, możliwe będzie rozpisanie przetargu na projekt miniaquaparku.

- Planujemy, że będzie to możliwe w sierpniu tego roku. Chcielibyśmy, żeby aquapark w Bornicie przypominał ten zaprojektowany dla Malachitu, choć na pewno będzie on mniejszy. Myślimy o dobudowaniu do istniejącego basenu części z basenami jacuzzi i saunami, tak żeby strefa basenowa była około dwóch razy większa od obecnej - mówi Adam Milanowski. - Będzie to dodatkowa rozrywka dla hotelowych gości i całych rodzin, a także sposób na uatrakcyjnienie pobytu w górach - podsumowuje.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA