PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Giełdowa spółka rusza z remontem swoich hoteli i ośrodków wypoczynkowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 maj 2011 11:29

Giełdowa spółka hotelarsko-turystyczna Interferie rozpoczęła prace modernizacyjne w swoich ośrodkach. Skupiają się one przede wszystkim na remontach elewacji i balkonów, ale w planach firmy jest również m.in. rozbudowa kawiarni w Cechsztynie i powiększenie basenu w Bornicie.

REKLAMA

Trwają prace w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie. Wymieniane są płytki na tarasie wschodnim, które pod wpływem trudnych warunków górskich nasiąkały wodą i pękały, co nie tylko utrudniało gościom korzystanie z tarasu, ale również groziło powstawaniem zacieków w pomieszczeniach.

- Oparliśmy się na rozwiązaniach zaproponowanych przez projektanta, który zasugerował zastosowanie nowoczesnej technologii, pozwalającej poradzić sobie z tym problemem - mówi Adam Milanowski, prezes zarządu spółki Interferie. - Sprawdziła się ona choćby w górskich budynkach w Niemczech i Austrii. Dzięki specjalnym rozwiązaniom, w tym drenażowi podpłytkowemu, izolacji przeciwwodnej oraz sprawdzonemu systemowi odwadniania, będziemy mogli zapewnić odpowiedni wygląd, jak i bezpieczeństwo tarasu - wyjaśnia.

Remont ma się zakończyć do końca maja.

Zarząd Interferii podpisał również umowę na wykonanie projektu termomodernizacji i kolorystyki ośrodka Chalkozyn w Kołobrzegu. Oprócz docieplenia przeprowadzone zostaną także remonty balkonów oraz usprawnienia w zakresie instalacji przeciwpożarowej. Szczecińskie Biuro Architektoniczne Makowski&Sołdek, które jest odpowiedzialne za przygotowanie projektu, było również zaangażowane w prace projektowe w innych kołobrzeskich hotelach. Pozwoli to zagwarantować spójny, elegancki wygląd tej części promenady. Cała modernizacja w zamierzeniach spółki będzie inwestycją wieloletnią.

Zmiany nie ominą też ośrodka Cechsztyn w Ustroniu Morskim. Spółka właśnie rozstrzygnęła przetarg na projekt architektoniczno-budowlany. Obejmuje on dwie sfery działań: z jednej strony opracowanie kwestii termomodernizacji i kolorystyki razem z przebudową istniejących obiektów i modernizacją systemu przeciwpożarowego, z drugiej zaś - rozbudowę kawiarni. Chodzi o wykorzystanie niezabudowanej części działki ośrodka i dobudowanie na niej dodatkowej przestrzeni pod usługi gastronomiczne.

- Tę inwestycję mamy wpisaną w budżecie, ale w związku z innymi ważnymi inwestycjami, które jeszcze trwają albo lada chwila się rozpoczną, nie potrafię dokładnie określić, kiedy mogłaby się rozpocząć - podkreśla prezes. Wspomniane inwestycje to budowany hotel Medical SPA w Świnoujściu oraz rozbudowa i modernizacja hotelu Malachit w Świeradowie-Zdroju.

Zarząd firmy ma w planach również rozbudowę części basenowej hotelu Bornit. Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki wyraziło zgodę na nabycie dwóch działek o łącznej powierzchni 716 mkw., znajdujących się bezpośrednio przy hotelu. Gdy spółka kupi teren i ureguluje kwestie prawne, możliwe będzie rozpisanie przetargu na projekt miniaquaparku.

- Planujemy, że będzie to możliwe w sierpniu tego roku. Chcielibyśmy, żeby aquapark w Bornicie przypominał ten zaprojektowany dla Malachitu, choć na pewno będzie on mniejszy. Myślimy o dobudowaniu do istniejącego basenu części z basenami jacuzzi i saunami, tak żeby strefa basenowa była około dwóch razy większa od obecnej - mówi Adam Milanowski. - Będzie to dodatkowa rozrywka dla hotelowych gości i całych rodzin, a także sposób na uatrakcyjnienie pobytu w górach - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA