PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Global City Holdings zainwestuje w aquapark ok. 100 mln euro

  • Autor: PAP
  • 20 maj 2014 16:11

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) szacuje, że wartość inwestycji w aquapark w pobliżu Mszczonowa wyniesie 100 mln euro - poinformował Peter Dudolenski, członek rady dyrektorów i dyrektor wykonawczy Global City Holdings.

REKLAMA

- Wartość inwestycji (aquapark pod Mszczonowem - przyp. PAP) to 100 mln euro. Oczekujemy, że w 70-75 proc. sfinansujemy ten projekt przy pomocy kredytu bankowego - powiedział na wtorkowej konferencji Dudolenski. Rozmawiamy o finansowaniu z kilkoma instytucjami. Zakładamy, że rozmowy zakończą się w ciągu 30-45 dni - dodał.

Poinformował, że spółka liczy na kredyt długoterminowy, 7-10-letni.

W podwarszawskim Mszczonowie Global City Holdings zaplanowało budowę parku rozrywki, Park of Poland. Aquapark to pierwszy etap tej inwestycji. W listopadzie spółka planuje wystąpić o pozwolenie na jego budowę i liczy, że otrzyma je na początku 2015 r. Budowa ma ruszyć w lutym 2015, a otwarcie zaplanowano na październik 2016.

Spółka szacuje, że w pierwszym roku działalności, aquapark odwiedzi 1 mln osób. Inwestycja ma pozwolić, bezpośrednio i pośrednio, na stworzenie ok. 1.600 miejsc pracy. Aquapark będzie działał przez cały rok.

Aquapark powstanie na około 20-hektarowym terenie. Cały projekt Park of Poland ma powstać na 150-ha działce.

Na pytanie o uruchomienie kolejnych etapów inwestycji Park of Poland, Moshe (Mooky) Greidinger, członek rady dyrektorów spółki, odpowiedział: "Jest za wcześnie, aby przedstawić dokładny harmonogram. Jesteśmy gotowi do wstępnych rozmów z potencjalnymi partnerami na temat uruchomienia kolejnych etapów".

We wtorek spółka poinformowała o podpisaniu umowy z WUND Industriebau GmbH dotyczącej budowy aquaparku. WUND Industriebau GmbH ma zarządzać budową i realizacją obiektu z wykorzystaniem swojego know-how pochodzącego z projektów realizowanych w Niemczech. Będzie odpowiadał także za zarządzanie aquaparkiem. Umowa została zawarta na okres 20 lat. "Wielokrotnie powtarzaliśmy, że nie jesteśmy ekspertami jeśli chodzi o parki rozrywki. Specjalizujemy się w kinach. Dla naszych klientów chcemy jak najlepiej, dlatego zdecydowaliśmy się na profesjonalistów" - powiedział Greidinger.

Dudolenski poinformował, że Global City Holdings będzie jedynym właścicielem projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA