PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gorsze wyniki spółki Interferie w pierwszym kwartale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 kwi 2012 15:19

Gorsze wyniki spółki Interferie w pierwszym kwartale

Spółka Interferie miała w I kwartale 2012 r. przychody ze sprzedaży w wysokości blisko 7 mln zł wobec 8,2 mln zł w tym samym okresie roku ubiegłego.

REKLAMA

Strata netto firmy w I kwartale br. wyniosła 118 tys. zł wobec 91 tys. w tym samym okresie ubiegłego.

"Pierwsze trzy miesiące roku są dla branży turystycznej zwykle trudnym czasem - ani polski klimat, ani nawyki turystyczne Polaków nie sprzyjają osiąganiu wysokich wyników. W przypadku Interferii na nieco niższe niż zakładane przychody ze sprzedaży wpłynęły intensywne prace modernizacyjne prowadzone w obiektach spółki. Podwyższanie standardu ośrodków w Ustroniu Morskim i Kołobrzegu oraz rozbudowa górskiego hotelu w Świeradowie Zdroju o skrzydło z mini aquaparkiem spowodowały ich częściowe wyłączenie z eksploatacji" - podała spółka w komunikacie.

RevPAR ogółem osiągnął wartość 78 zł i był niższy od osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego o 3,83 zł. "Nieznaczne jego pogorszenie związane jest przede wszystkim z niższymi cenami za pokój w ośrodku w Kołobrzegu i Ustroniu Morskim, gdzie prowadzono prace modernizacyjne" - czytamy dalej.

Natomiast ADR wzrósł w stosunku do trzech pierwszych miesięcy ubiegłego roku i wyniósł 159,07 zł.

Firma Interferie prowadzi hotele i ośrodki wypoczynkowe w Sudetach i w pasie nadmorskim, ma też hotele w Lubinie i Głogowie.

Historia spółki związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Rok 2006 był rokiem debiutu giełdowego Interferii. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • turysta 2012-05-07 10:34:26
    a może wyniki turystyczne Polaków zastąpić niskimi dochodami Polaków w stosunku do dzisiejszych cen

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA