PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Griffin szykuje rewitalizację Hotelu Polonez w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 gru 2013 14:20

Griffin szykuje rewitalizację Hotelu Polonez w Poznaniu

Griffin Group zrewitalizuje Hotel Polonez w Poznaniu. Inwestor podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na finansowanie projektu. Środki pochodzą z inicjatywy JESSICA, która jest częścią programu „Rewitalizacja obszarów miejskich" Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013. Kwota, którą pozyskał Griffin Group to 18,2 mln zł.

REKLAMA

Fundusze zostaną przeznaczone na modernizację budynku dawnego Hotelu Polonez mieszczącego się przy Al. Niepodległości 36 w centrum Poznania. Griffin Group zamierza przebudować dawny hotel na dom akademicki.

- Po raz kolejny Griffin Group pokazuje, jak ważna jest dla nas specyfika lokalnych inwestycji. Cieszy nas fakt, że budynek mający walor historyczny dla mieszkańców Poznania, po jego rewitalizacji korzystnie wpłynie na wizerunek i atrakcyjność miasta, także jako centrum akademickiego - mówi Włodzimierz Biały z Griffin Group.

Do dyspozycji nie tylko studentów znajdzie się bowiem klub fitness, gdzie będą prowadzone zajęcia sportowe, taneczne oraz będzie znajdowała się siłownia. W budynku ulokowana zostanie księgarnia multimedialna i kiosk. Na terenie hotelu studenckiego będą organizowane zajęcia i prezentacje kulturalno-naukowe, prezentacje dzieł sztuki i wynalazków poznańskiej młodzieży, które zwiększą dostępność do kultury i nauki.

Odnowienie dawnego Hotelu Polonez pozwoli na zwiększenie liczby miejsc w domach studenckich. Dom akademicki będzie otwarty na wszystkich studentów bez względu na uczelnię. Studenci będą mogli korzystać ze stołówki pralni i suszarni, klubów studenckich, sklepów ogólnospożywczych, usług kosmetycznych, kwiaciarni. Bezprzewodowy internet będzie dostępny w całym budynku.

Inwestycja zostanie oddana do użytku w drugiej połowie 2014 roku.

Griffin Real Estate został założony w 2006 roku jako platforma do zarządzania funduszami, inwestującymi w sektor nieruchomości. Od początku istnienia inwestuje w nie także swój własny kapitał. W marcu 2013 Griffin pozyskał inwestora strategicznego - Oaktree Capital Management, z którym współpracuje od 2010 roku. Oaktree jest hedgingowym funduszem wywodzącym się z USA. Posiada biura na całym świecie, zatrudnia ponad 650 osób oraz zarządza środkami w wysokości prawie 90 miliardów dolarów.

W portfolio grupy Griffin znajduje się obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Prima Court w Warszawie oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA