PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gromada celuje w 38 mln zł zysku. Ma też chętnych do projektu w Krakowie

  • Autor: ISB
  • 23 kwi 2012 17:18

Gromada celuje w 38 mln zł zysku. Ma też chętnych do projektu w Krakowie

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada, trzecia pod względem wielkości sieć hotelowa w Polsce, planuje że w 2012 roku jej zysk brutto wzrośnie do 38,0 mln zł z 1,8 mln zł w 2011 r., a przychody do 128,0 mln zł z 95,4 mln zł rok wcześniej, poinformowała firma w komunikacie.

REKLAMA

„Pierwsze trzy miesiące roku, mimo pewnych problemów związanych z obsługą zadłużenia, okazały się dla Gromady dobre. Przychody wyniosły 21,5 mln zł, zaś zysk 2,2 mln zł brutto. W I kw. 2011 r. Gromada odnotowała 19 mln zł przychodów i niemal milion zł zysku brutto, co oznacza wzrost odpowiednio o 13 i 29%" - czytamy w komunikacie.

Zarząd Spółdzielni prognozuje osiągnięcie na koniec bieżącego roku 128 mln zł przychodów i 38 mln zł zysku brutto wobec 95,4 mln zł przychodów i 1,8 mln zł zysku brutto w roku 2011.

Gromada podała też, że Nadzwyczajne Zebranie Przedstawicieli Spółdzielców przyjęło ostatnio sprawozdanie zarządu dotyczące sposobów pozyskiwaniaśrodków pieniężnych poprzez sprzedaż nieruchomości, co umożliwi pełną spłatę wymagalnych zobowiązań. Do września br. OST Gromada chce uzyskać 24 mln zł z tytułu sprzedaży zbędnych lub nierentownych nieruchomości, takich jak: hotele w Berlinie, Olsztynie i Przemyślu, a także innych zbędnych nieruchomości.

„NZP Gromady podtrzymało uchwałę z grudnia 2011 r. o sprzedaży 50% udziałów w spółce Gromady 'Hotel 4-gwiazdkowy Centrum Kongresowe' w Krakowie, wyrażając jednocześnie zgodę na inne rozwiązania finansowe dla ukończonego w 90% obiektu: sprzedaż w konstrukcji leasingu,utworzenie zamkniętego funduszu inwestycyjnego z TFI lub pozyskanie środków z emisji obligacji. W przypadku, gdyby żadna z tych form nie wzbudziła zainteresowania partnerów, NZP wyraziło zgodę na sprzedażza kwotę operatuwyceny" - czytamy dalej w komunikacie.

Zarząd OST Gromada poinformował NZP o trzech ofertach, które wpłynęły na zakup 50% udziałów w spółce, jednej ofercie TFI i jednej ofercie emisji obligacji.

Hotel z centrum kongresowym w Krakowie (220 pokoi i apartamentów, 4,7 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej z możliwością organizacji imprez dla 2050 osób na jednej sali oraz zapleczem gastronomicznym), realizowany jest ze środków własnych Gromady oraz 45 mln zł kredytuinwestycyjnego.

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada została założona w roku 1937. Gromada posiada 15 hoteli w kraju, 1 w Berlinie, 1 franczyzowy w RPA, 3 ośrodki wypoczynkowe w kraju - razem ok. 2,1 tys. pokoi. Prowadzi również działalność jako biuro podróży w zakresie turystyki wyjazdowej i przyjazdowej za pośrednictwem 14 regionalnych biur turystycznych własnych w kraju i 1 za granicą, 11 biur licencyjnych oraz 300 aktywnych agentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA