PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gromada ma pomysł na zagospodarowanie swoich najatrakcyjniejszych gruntów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 sty 2013 12:16

Gromada ma pomysł na zagospodarowanie swoich najatrakcyjniejszych gruntów

OST Gromada ma gotowe wstępne projekty zagospodarowania najatrakcyjniejszych działek z banku ziemi, który posiada. Są to tereny w Warszawie, na Pomorzu Zachodnim i na Podhalu. Jan Błoński, prezes zarządu Ogólnokrajowej Spółdzielni Turystycznej Gromada, mówi w rozmowie z Propertynews.pl, że w sprawie realizacji tych przedsięwzięć rozmawia już z potencjalnymi partnerami.

REKLAMA

Czy po otwarciu centrum konferencyjnego Gromady w Krakowie Spółdzielnia planuje kolejne inwestycje?
Mamy gotowe wstępne projekty dotyczące zagospodarowania najatrakcyjniejszych z posiadanych działek: w Warszawie, na Pomorzu Zachodnim i na Podhalu. Niektóre z nich wymagają zmian koncepcyjnych, czy też dostosowania biznesplanu oraz sposobu finansowania do obecnych warunków i do sytuacji na rynku.

Rozmawiamy też z potencjalnymi partnerami. Jednak niezależnie od ostatecznych decyzji, nie rozpoczniemy żadnych konkretnych działań związanych z nowymi inwestycjami, dopóki nie zakończymy budowy, a potem rozruchu centrum konferencyjnego w Krakowie.

Czy w 2013 roku planowane są inwestycje w istniejących obiektach?
Jesteśmy właścicielem 17 hoteli i ośrodków wypoczynkowych z ponad 2 tys. pokoi. Obiekty te są w ciągłej eksploatacji, więc permanentnie prowadzimy działania remontowe i modernizacyjne, takie jak wymiana drzwi drewnianych na przeciwpożarowe, remonty pralni, czy otoczenia budynków.

Prace, które poprawią standard obsługi i ofertę, przeprowadzimy w tym roku w sześciu obiektach, np. w hotelu w Busku-Zdroju ukończymy inwestycję w spa, Ośrodek Wypoczynkowy w Krynicy wzbogaci się o kort tenisowy i wielofunkcyjne boisko, a w Domu Chłopa w Warszawie powiększymy salę restauracyjną.

Wcześniej informował nas Pan, że Gromada prowadzi prace nad powiększeniem sieci o obiekty należące do innych właścicieli. Czy może Pan już zdradzić coś więcej?
Prowadzimy robocze rozmowy z kilkoma wybranymi obiektami i wspólnie dopracowujemy ofertę, czy raczej zasady współpracy. Ze zwiększającej się liczby zapytań, jakie otrzymywaliśmy w ubiegłym roku i nadal otrzymujemy, widać wyraźnie, że wśród hoteli niezależnych jest duże zapotrzebowanie i dążenie do wsparcia sieciowym know how oraz systemem dystrybucji. Myślę, że w ramach naszego partnerstwa będziemy mogli dać nieco więcej.

Nie chcemy jednak zrobić falstartu, którego przykłady mamy już na naszym rynku. Dlatego uważam, że pora na ujawienie szczegółów, czy podawanie konkretnych dat, jeszcze nie nadeszła.

Jakie wydarzenia związane z działalnością Gromady były dla Państwa najważniejsze w 2012 roku?
W ubiegłym roku upłynęło 75 lat od założenia Gromady. Nie obchodziliśmy hucznego jubileuszu, nie było też wydarzeń, o których moglibyśmy powiedzieć, że były najważniejsze, czy przełomowe. Był to raczej rok ciężkiej pracy całego zespołu: nad codziennym poprawianiem wyników i nad restrukturyzacją Spółdzielni. Ponieważ ten wysiłek przynosi już pierwsze wyniki, oceniam rok 2012 pozytywnie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA