PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Hotelowa Orbis ma w budowie 500 nowych pokoi

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 sie 2011 08:37

Grupa Hotelowa Orbis ma w budowie 500 nowych pokoi

Orbis przyspiesza realizację projektów inwestycyjnych zorientowanych wyłącznie na działalność hotelarską. Obecnie ma budowie 500 nowych pokoi hotelowych. - Grupa Hotelowa Orbis korzysta w dużym stopniu z ożywienia na rynku hotelarskim. Jak wskazują wyniki za pierwsze półrocze, w Polsce widoczna jest poprawa koniunktury, jednak wzrost nadal rozkłada się nierównomiernie na poszczególne miasta i regiony - informuje Laurent Picheral, prezes Orbis SA.

REKLAMA

Wśród realizowanych właśnie inwestycji jest budowa hoteli Ibis i Etap w Warszawie oraz Novotel w Łodzi.

Jak czytamy w komunikacie spółki, w pierwszym półroczu Grupa Hotelowa Orbis zwiększyła swoje przychody o 3,1 proc. rok do roku, przy czym w samym II kwartale zanotowała wzrost o 3,5 proc. Orbis zdołał również ograniczyć koszty, co przyniosło wymierne zyski w bieżącym półroczu. Wynik operacyjny EBITDA wzrósł o 5,6 proc., a w II kwartale o 8,1 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku.

W I półroczu Orbis kontynuował restrukturyzację Grupy - sprzedał 4 hotele o niestrategicznym znaczeniu oraz udziały w segmencie kasynowym.

Grupa Orbis ma ok. 60 hoteli w Polsce i jeden na Litwie. Większość z nich to obiekty własne, kilka jest w leasingu, a pozostałe działają na podstawie kontraktu o zarządzanie. W sumie obiekty te oferują ok. 10 tys. pokoi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA