PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Hotelowa Orbis prognozuje 185 mln zł zysku EBITDA w 2011 roku

  • Autor: PAP/Propertynews.pl
  • 13 wrz 2011 14:16

Grupa Hotelowa Orbis prognozuje, że jej EBITDA wyniesie w tym roku 185 mln zł - podał Orbis w komunikacie.

REKLAMA

"Z uwagi na stopniową stabilizację na rynku usług hotelarskich w Polsce, zarząd Orbis SA podjął decyzję o sporządzeniu i przekazaniu do wiadomości publicznej prognozy wyniku finansowego EBITDA Grupy Hotelowej Orbis na 2011 rok. (...) Prognoza EBITDA nie uwzględnia wpływu wyniku z tytułu transakcji sprzedaży nieruchomości, aktualizacji wartości aktywów trwałych, kosztów restrukturyzacji zatrudnienia oraz innych wydarzeń jednorazowych" - czytamy w komunikacie.

"Powyższa prognoza została sporządzona na podstawie analizy wyników finansowych za I półrocze 2011 roku, braku oznak spowolnienia w rezerwacjach na II półrocze 2011 oraz w oparciu o główne podstawy i założenia Zaktualizowanej Strategii Rozwoju i Modernizacji Grupy Hotelowej Orbis w latach 2007-2011 tj.: rozwój segmentu hoteli ekonomicznych pod markami Etap i Ibis, restrukturyzację i lepsze pozycjonowanie istniejącej bazy hotelowej i modernizację wybranych hoteli Orbis do wymogów marek Accor" - czytamy dalej.

Grupa Hotelowa Orbis jest największą siecią hoteli w Polsce i Europie Środkowej. Według stanu na dzień 30 czerwca 2011 roku w jej strukturze funkcjonowało 59 hoteli zlokalizowanych w 25 dużych miastach i miejscowościach wypoczynkowych w Polsce oraz na Litwie. Hotele Grupy działają pod znanymi na świecie markami należącymi do Accor: Sofitel, Novotel, Mercure, Ibis i Etap, a także pod polską marką Orbis Hotels i Holiday Inn w Warszawie, oferując usługi w standardach od pięciu do jednej gwiazdki.

I półroczu przychody Grupy Hotelowej Orbis wyniosły 336,9 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA