PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Grupa Orbis zanotowała znaczący wzrost przychodów

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 maj 2015 12:11

Grupa Orbis zanotowała znaczący wzrost przychodów Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA

Grupa Orbis w pierwszym kwartale 2015 r. odnotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto na poziomie 229,2 mln zł, a EBITDAR osiągnął wielkość 42,9 mln zł, co stanowi wzrost o odpowiednio 12,6 proc. i 39 proc. w porównaniu do wyników pro forma za pierwszy kwartał 2014 r.

REKLAMA

Jak podkreśla spółka w komunikacie, w większości państw regionu zanotowano istotny wzrost frekwencji w porównaniu do wyników pro forma w analogicznym okresie 2014 r. Łączna frekwencja wyniosła 53,5 proc. (+7,0 p.p.), dzięki czemu, wskaźnik RevPAR wzrósł o prawie 14 proc.W Polsce wskaźnik ten wzrósł o 16 proc.

Łączne nakłady inwestycyjne (CAPEX) w pierwszym kwartale 2015 roku wyniosły 10 mln zł. Dotyczyły one m.in. własnych projektów związanych z budową dwóch hoteli: Mercure w Krakowie (200 pokoi) i ibis w Gdańsku (120 pokoi). Ponadto kontynuowano modernizację hotelu Novotel Warszawa Centrum oraz prace remontowe związane ze zmianą marki hotelu Orbis Gdynia, który w marcu dołączył do sieci Mercure. Również w hotelach Orbis Posejdon Gdańsk i Orbis Magura w Bielsku-Białej prowadzone były modernizacje związane z podwyższeniem komfortu pobytu gości i zmianą marek. Od 1 maja br. hotel Posejdon działa już pod marką Mercure, a w lipcu br. Magura zmieni nazwę na ibis Styles. W pierwszym kwartale 2015 r. rozpoczęto też przygotowania do zaplanowanej modernizacji i zmiany marki hotelu Orbis Wrocław.

 Jak mówił Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis SA. najbliższe plany Grupy oparte są głównie o modernizacje obiektów. - Obecnie to najlepszy sposób na osiągnięcie satysfakcjonującego rozwoju sieci hotelowej. Do 2018 r. będziemy też realizować odkupowanie hoteli, w celu ulepszenia jakości produktu.

W styczniu 2015 r. Orbis podpisał ostateczną umowę z Accor, swoim strategicznym partnerem i akcjonariuszem, na podstawie której nabył sieć 38 hoteli o łącznej liczbie ponad 7 tys. pokoi. Hotele te stanowiły własność Accor bądź działały na podstawie umów dzierżawy lub franczyzy. Ponadto Orbis został wyłącznym licencjodawcą wszystkich hotelowych marek Accor w 16 krajach regionu. W pierwszym kwartale br. została również podpisana nowa umowa franczyzy hotelu ibis Riga w Rydze (otwarcie planowane jest na 2016 rok). W nadchodzących miesiącach i latach następować będzie dalszy rozwój sieci hotelowej w ramach każdego z powyższych modeli operacyjnych.

 

pro forma – dane obejmujące wyniki przejętych hoteli w Europie Wschodniej, tak jakby podlegały konsolidacji od 1 stycznia 2014
RevPAR – przychód na jeden dostępny pokój
EBITDAR – zysk operacyjny przed uwzględnieniem odsetek, podatków, amortyzacji i czynszów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA