PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Gwiazda Morza mocną pozycją w planach trzech inwestorów. Korczak, Skoczke i Sobolewski o wspólnym biznesie

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 01 mar 2018 08:00

Gwiazda Morza mocną pozycją w planach trzech inwestorów. Korczak, Skoczke i Sobolewski o wspólnym biznesie Inwestorzy Gwiazdy Morza: Krzysztof Sobolewski, Zygmunt Skoczke i Ryszard Korczak

Za Gwiazdą Morza stoją nieprzypadkowi inwestorzy: Krzysztof Sobolewski, doświadczony finansista, deweloper, który poza Gwiazdą Morza pełni funkcję prezesa zarządu Shipyard City Gdańsk – spółki odpowiedzialnej za rewitalizację terenów Młodego Miasta w Gdańsku, Zygmunt Skoczke – wieloletni inwestor w nieruchomości wakacyjne na Pomorzu oraz Ryszard Korczak - współwłaściciel firmy Joanna, a równolegle inwestor na rynku nieruchomości na terenie woj. mazowieckiego i pomorskiego. W wywiadzie dla PropertyNews.pl opowiadają o swojej wspólnej wielkiej inwestycji.

REKLAMA

Każdy z Panów ma inną historię biznesową, inne doświadczenia. Co skłoniło Panów do realizacji projektu?

Ryszard Korczak: Z Półwyspem Helskim związany jestem od kilkunastu lat. Z początku przyjeżdżałem tu tylko na wakacje do ośrodka w Juracie, jednak po latach tak się zżyłem z tą lokalizacją, że postanowiłem kupić tu mieszkanie. W czasie jednego z moich pobytów nad morzem poznałem Zygmunta Skoczke, potem Krzysztofa Sobolewskiego. Z czasem z rozmów wynikły wspólne plany, a później projekty. Ich obecnym efektem jest Resort Gwiazda Morza, którego pierwsze dwa budynki apart hotelowe oddaliśmy w 2013 i 2015 roku.

Krzysztof Sobolewski: We Władysławowo uwierzyliśmy lata temu, podobnie zresztą jak wielu Polaków, którzy rokrocznie ściągają w tę część polskiego wybrzeża. Jest to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów, który od lat odwiedza podobna liczba do tej, którą może pochwalić się Gdańsk. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w samym Władysławowie wiele się zmienia. Po ostatnich wyborach samorządowych miastem zaczęli zarządzać młodzi, a zarazem bardzo skuteczni ludzie, którzy pozyskują finansowanie na jego rozwój. Dzięki temu miasto się zmienia i zaczyna spełniać coraz wyższe standardy. Ulica, przy której budujemy Gwiazdę Morza jest obecnie przebudowywana na deptak, w mieście przebudowywane są ulice, chodniki, modernizowane jest oświetlenie, władze zaangażowały plastyka miejskiego, który dba o zieleńce i uporządkowanie przestrzeni publicznej. Na plaży pojawiła się kładka spacerowa, która udostępniła plażę dla wszystkich osób poruszających się na wózkach. Burmistrz i jego zastępca nadrabiają wieloletnie zaległości i patrzą na Władysławowo zupełnie bez kompleksów. Dla każdego inwestora takie sygnały mają szalenie istotne znaczenie.

Czy Gwiazda Morza jest dla Panów jednym ze sposobów na dywersyfikację działalności, czy raczej „mocną” pozycją w biznesowych planach każdego z Panów?

Krzysztof Sobolewski: Każdy z nas jest zaangażowany w kilka projektów równolegle, co nie oznacza, że nie jesteśmy doskonale zaznajomieni z postępami prac na budowie hotelu. Gwiazda Morza to w pewnym sensie ukoronowanie naszych dotychczasowych planów inwestycyjnych i zależy nam, aby każdy z nas mógł podpisać się pod tym projektem własnym nazwiskiem, dlatego raczej postawiłbym na tę „mocną pozycję w biznesowych planach”.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA