PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hala Gliwice udostępniona zwiedzającym

  • Autor: PAP
  • 14 sie 2017 13:57

Hala Gliwice udostępniona zwiedzającym Hala Gliwice

4 września rozpocznie się rejestracja chętnych do pierwszego zwiedzania Hali Gliwice. Rozpoczęta w kwietniu 2013 r. budowa tej jednej z największych hal widowisko-sportowych w Polsce ma zakończyć się w listopadzie. Wiadomo już, że obiektem będzie zarządzała miejska spółka.

REKLAMA

Jak podał gliwicki samorząd, zanim jeszcze budowa zakończy się, miasto i zarządzające inwestycją Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach zaproszą chętnych na zwiedzanie obiektu. Zaplanowane jest ono na 23 i 25 września. Rejestracja uczestników będzie prowadzona od 4 września przez formularz elektroniczny internecie i klasyczny - w urzędzie miasta.

Powstająca w miejscu dawnego stadionu XX-lecia, pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską, hala ma umożliwiać zawody sportowe rangi międzynarodowej w szeregu dyscyplin. Obiekt ma być też przystosowany do imprez wystawienniczych i targowych, estradowych, społeczno-politycznych czy komercyjnych.

Pierwotnie hala miała być gotowa jesienią ub. roku. Aktualny termin zakończenia robót to 14 listopada br. Mimo trzech przetargów miastu nie udało się wybrać zewnętrznego zarządcy. Ostatnio samorząd postanowił, że pozostanie nim obecny menedżer projektu, czyli gliwickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Jak powiedział PAP rzecznik gliwickiego magistratu Marek Jarzębowski, trzej uczestniczący w dotychczasowych postępowaniach potencjalni zewnętrzni zarządcy nie zaakceptowali ostatecznie warunków, które nie dawały im pełnego bezpieczeństwa biznesowego. "Nie poszliśmy w kierunku, że mielibyśmy w tyle głowy, że miasto będzie na tym tracić i dokładać" - zaznaczył Jarzębowski.

Ostatecznie halą będzie zarządzał więc samorząd, poprzez swoją spółkę. W najbliższym czasie miasto ze względów prawnych formalnie przejmie majątek obiektu od PWiK, by następnie wydzierżawić go tej spółce. "Zapewne PWiK doprosi specjalistów w potrzebnych dziedzinach do współpracy" - zasygnalizował Jarzębowski. Zapewnił, że nie będą to urzędnicy magistratu.

Wykańczaną obecnie halę tworzy kompleks trzech połączonych budynków - hali głównej (z widownią na ponad 13,7 tys. miejsc - 10,5 tys. krzesełek i 3,2 tys. miejsc mobilnych), hali treningowej (niespełna 1,2 tys. miejsc) i hali fitness (a także zewnętrznego garażu wielopoziomowego).

Według ostatniego raportu z budowy podstawowe prace budowlano-montażowe zostały ukończone. Trwają rozruchy poszczególnych urządzeń i instalacji, prowadzone są przeglądy. Wewnątrz trwają prace nad wyposażeniem. To m.in. podłoga sportowa, konstrukcja podwieszenia scenicznego, wyposażenie sanitariatów czy ścianka wspinaczkowa.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA