PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hala wystawiennicza w Bydgoszczy oficjalnie otwarta

  • Autor: PAP
  • 24 wrz 2015 15:37

Hala wystawiennicza w Bydgoszczy oficjalnie otwarta Fot. Fotolia

Hala ekspozycyjna o powierzchni prawie 11 tysięcy metrów kwadratowych to główna część otwartego w czwartek Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego. W obiekcie mogą być organizowane też kongresy, konferencje i imprezy kulturalno-rozrywkowe.

REKLAMA

"W województwie brakowało takiego obiektu. Bydgoszcz jest centrum działalności gospodarczej regionu, gdzie funkcjonują bardzo dynamiczne firmy. Z analiz wynika też, że miasto jest znakomitym miejscem do organizacji imprez targowo-wystawienniczych i kongresów" - powiedział wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Zaznaczył, że warunkami sprzyjającymi organizacji w Bydgoszczy targów, wystaw i kongresów są m.in. lotnisko położone 1,5 kilometra od centrum, planowane ważne drogi i baza hotelowa.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkreślił, że powstania centrum targowo-wystawienniczego oczekiwali między innymi przedsiębiorcy, którzy przypominali czasy, kiedy w mieście organizowane były liczne targi, ale z powodu braku odpowiednich warunków część z imprez została przeniesiona do innych miast.

Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze jest położone na północnych obrzeżach miasta, w pobliżu Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. W ostatnich latach w tym miejscu w namiotach były organizowane były Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji "WOD-KAN", będące największymi w kraju targami branży wodociągowo-kanalizacyjnej.

Łączna powierzchnia obiektu wynosi 16,5 tys. m. kw., z czego hala targowo-wystawiennicza zajmuje 11 tys. m kw. Cała powierzchnia hali może być wykorzystana, nie ma słupów, podpór czy wewnętrznych ścian. Jednak dzięki mobilnymi i dźwiękoszczelnym ścianom można halę podzielić na trzy mniejsze.

Nad halą, która może pomieścić 10 tys. osób, znajduje się antresola o powierzchni 1 tys. m kw., którą też można podzielić na trzy części.

W centrum są również dwie sale konferencyjne o powierzchni 630 i 220 m kw., które mogą pomieścić łącznie 760 osób. Każdą z sal można podzielić na dwie mniejsze. Oprócz tego urządzono m.in. zaplecze cateringowe, pokój prasowy.

Pierwszymi imprezami w centrum mają być zaplanowane na październik tragi myśliwskie oraz tragi bezpieczeństwa, ochrony mienia i zdrowia.

Inwestorem centrum była Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, a wykonawcą - Skanska. Inwestycja kosztowała 51,4 mln zł, w tym 17 mln zł pochodziło z regionalnego programu operacyjnego i 3 mln zł z budżetu państwa.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA