PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hilton Worldwide za zmianami w polityce wizowej UE

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 kwi 2014 09:49

Hilton Worldwide pochwala propozycje reform wizowych Unii Europejskiej, które zdaniem sieci zwiększą atrakcyjność Europy jako destynacji turystycznej. Według przedstawicieli sieci propozycje zmian mają przyczynić się do wzrostu turystyki na terenie Unii Europejskiej i stymulować gospodarkę przez powstanie ponad miliona nowych miejsc pracy.

REKLAMA

- Strefa Schengen jest najbardziej popularnym celem podróży turystycznych, ale w dalszym ciągu traci miliony potencjalnych turystów ze względu na skomplikowane i długotrwałe procedury wizowe. Inicjatywa Komisji Europejskiej zakłada konkretne rozwiązania, w tym możliwość składania wniosków wizowych online oraz wprowadzenie e-wiz. Mają one przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności Europy jako destynacji turystycznej, zapewnienia jej długofalowej konkurencyjności i w efekcie również stymulować wzrost gospodarczy całego regionu - skomentował Simon Vincent, prezes Hilton Worldwide na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Hilton Worldwide jest zwolennikiem inicjatywy ‘Smart Visa', która ma na celu ułatwienie podróżowania do Unii Europejskiej. Według ostatnich badań , bardziej elastyczne zasady wizowe poprowadzą do wzrostu liczby podróżujących do strefy Schengen od ok. 30 proc. do 60 proc., w tym podróżujących z głównych rynków biznesowych tj. Chiny, Indie i Arabia Saudyjska. Taki napływ podróżnych pobudzi gospodarkę i stworzy około 1,3 miliona nowych miejsc pracy w turystyce i branżach z nią związanych.

W świetle zbliżających się negocjacji legislacyjnych, Hilton Worldwide wzywa Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej do podążania linią zaproponowaną przez Komisję Europejską oraz potraktowania zmian polityki wizowej jako kwestii priorytetowej. Sieć hoteli Hilton Worldwide twierdzi, że zmiana legislacji wizowej przyczyni się do szybkiego wzrostu gospodarki europejskiej.

Oto główne elementy reformy wizowej w Unii Europejskiej:

• Skrócenie procesu przetwarzania i podejmowania decyzji w sprawie wniosków wizowych z 15 do 10 dni,

• Możliwość złożenia wniosku wizowego w konsulatach innych krajów Unii Europejskiej, jeśli państwo członkowskie właściwe do rozpatrzenia wniosku jest nieobecne i nie jest reprezentowane przez inną instytucję,

• Wydawanie wiz wielokrotnego wjazdu ważnych przez trzy lata,

• Umożliwienie turystom składania wniosku online,

• Wprowadzenie nowego rodzaju wizy, tzw. touring-visa, umożliwiającej wybranym podróżującym przemieszczanie się w strefie Schengen przez okres 1 roku (wyłączając pobyt w jednym z państw członkowskich przekraczający 90 dni w okresie następujących 180 dni).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA