PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Horwath HTL: Do końca roku może dojść do maksymalnie dwóch znaczących transakcji hotelowych - film

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 wrz 2012 22:07

Ogromna liczba ofert sprzedaży hoteli w Polsce w tym roku nie przełoży się na wysoką wartość transakcji na tym rynku. Według szacunków firmy Horwath HTL, obecnie w naszym kraju na sprzedaż jest 200-250 hoteli. - Większość tych obiektów ma jednak problem ze znalezieniem nabywcy, co wynika z różnicy między oczekiwaniami sprzedających, a tym, co kupujący byłby skłonny zapłacić - podsumowuje Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL.

REKLAMA

W efekcie, zdaniem Janusza Mitulskiego, do końca tego roku na polskim rynku może dojść do jednej lub dwóch znaczących transakcji.

- Większość z wystawionych na sprzedaż hoteli nie jest odpowiednio przygotowana do funkcjonowania na rynku - podkreśla ekspert z Horwath HTL. Wynika to choćby z tego, iż wiele z nich nie jest zarządzanych przez profesjonalne, wyspecjalizowane w tym kierunku firmy. Potencjalni nabywcy - fundusze inwestycyjne czy inne podmioty - nie są zaś zainteresowane ich zarządzaniem.

- Inwestorzy obserwują jednak rynek i uczą się. Coraz częściej angażują profesjonalne firmy zarządzające, co w przyszłości powinno ułatwić ich sprzedaż ich hoteli do funduszy inwestycyjnych - podsumowuje Janusz Mitulski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA