PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Horwath HTL: Do końca roku może dojść do maksymalnie dwóch znaczących transakcji hotelowych - film

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 wrz 2012 22:07

Ogromna liczba ofert sprzedaży hoteli w Polsce w tym roku nie przełoży się na wysoką wartość transakcji na tym rynku. Według szacunków firmy Horwath HTL, obecnie w naszym kraju na sprzedaż jest 200-250 hoteli. - Większość tych obiektów ma jednak problem ze znalezieniem nabywcy, co wynika z różnicy między oczekiwaniami sprzedających, a tym, co kupujący byłby skłonny zapłacić - podsumowuje Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL.

REKLAMA

W efekcie, zdaniem Janusza Mitulskiego, do końca tego roku na polskim rynku może dojść do jednej lub dwóch znaczących transakcji.

- Większość z wystawionych na sprzedaż hoteli nie jest odpowiednio przygotowana do funkcjonowania na rynku - podkreśla ekspert z Horwath HTL. Wynika to choćby z tego, iż wiele z nich nie jest zarządzanych przez profesjonalne, wyspecjalizowane w tym kierunku firmy. Potencjalni nabywcy - fundusze inwestycyjne czy inne podmioty - nie są zaś zainteresowane ich zarządzaniem.

- Inwestorzy obserwują jednak rynek i uczą się. Coraz częściej angażują profesjonalne firmy zarządzające, co w przyszłości powinno ułatwić ich sprzedaż ich hoteli do funduszy inwestycyjnych - podsumowuje Janusz Mitulski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA