PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Horwath HTL: W ciągu 2-3 lat rynek sieciowych hoteli w Polsce znacznie się powiększy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 gru 2011 08:35

Horwath HTL: W ciągu 2-3 lat rynek sieciowych hoteli w Polsce znacznie się powiększy

W najbliższej przyszłości, w ciągu dwóch 2-3 lat, będziemy świadkami zdecydowanie szybszego rozwoju obiektów hotelowych, które będą działać pod międzynarodowymi markami hotelowymi. Jest to z jednej strony wynikiem wymagań stawianych inwestorom przez banki, a z drugiej postępującej profesjonalizacji branży - uważa Janusz Mitulski, Partner, Horwath HTL Poland.

REKLAMA

Jak dodaje, wiąże się to m.in. z rozdzieleniem inwestora od podmiotu zarządzającego. - W Polsce będzie coraz więcej hoteli, które będą zarządzane lub dzierżawione przez wyspecjalizowane podmioty krajowe, jak i zagraniczne. Taka forma działalności z jednej strony zwiększa szanse powodzenia inwestycji hotelowej, a z drugiej pozwala na sprzedaż projektu w przyszłości, np. do instytucji finansowych - wyjaśnia Janusz Mitulski.

Jego zdaniem, obecne polaczenie funkcji inwestora i zarządzającego powoduje, że większość z oferowanych na sprzedaż hoteli ma poważne problemy z pozyskanie nowego inwestora.

Jak podawaliśmy wcześniej, blisko 90 proc. hoteli w naszym kraju to obiekty niesieciowe, należące do prywatnych inwestorów.

Polski rynek hoteli działających w ramach międzynarodowych sieci jest zdominowany przez obiekty Grupy Orbis (zarządzanych przez Accor), które dysponują bazą ponad 10 tys. pokoi w całym kraju w blisko 60 hotelach. Kolejne miejsca zajmują Rezidor, Staroowd, IHG, Best Western, Louvre Hotels Group i Vienna International.

Jeśli chodzi o polskie sieci, największą pod względem pokoi jest Gromada - ok. 1800 pokoi w 16 obiektach. Wśród liderów są także: Qubus, Gołębiewski i WAM.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA