PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel Guidebook 2012: Polskie sieci hotelowe w natarciu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 paź 2012 09:16

Hotel Guidebook 2012: Polskie sieci hotelowe w natarciu

Krajowe sieci hotelowe świetnie wykorzystały ostatnie pięć lat do dynamicznego rozwoju, mimo trwającego kryzysu - wynika z najnowszego raportu Hotel Guidebook 2012, przygotowanego przez analityków z branżowej firmy doradczej Horwath HTL. Jeszcze w 2007 roku w polskich sieciach hotelowych działało 100 hoteli z 11,1 tys. pokoi. Obecnie ich liczba zwiększyła się do 139 hoteli i 15,8 tys. pokoi - poinformował Propertynews.pl Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL.

REKLAMA

Analitycy Horwath HTL analizowali rozwój sieci hotelowych w latach 2007-2012, mając na uwadze fakt, że w kwietniu 2007 roku w Cardiff zapadła decyzja o przyznaniu Polsce oraz Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Zdarzenie to było dosyć istotnym bodźcem do intensywnego rozwoju nie tylko branży hotelowej, ale także poprawy sytuacji gospodarczej, jaka nastąpiła w tym okresie w naszym kraju.

Jak wynika z raportu Hotel Guidebook 2012, obecnie wśród liderów na rynku polskich sieci hotelowych mamy m.in. De Silva, która w ostatnich pięciu latach zaistniała na rynku i uruchomiła już sześć obiektów, a kolejny hotel w Mikołajkach ma zostać otwarty na przełomie 2012/2013 roku.

Z kolei sieć Dobry Hotel w tym samym okresie otworzyła pięć z posiadanych sześciu hoteli, a kolejny obiekt w Gdyni ma do niej dołączyć jeszcze w bieżącym roku.

Zdrojowa Invest, która również zaistniała na rynku w ostatnich pięciu latach, posiada trzy obiekty, a kolejne dwa - w Szklarskiej Porębie oraz Ustroniu Morskim - są w budowie i będą uruchomione najprawdopodobniej w 2013 roku.

Nową siecią jest także Comfort Express, która rozbudowuje nie tylko segment hoteli lecz także restauracji.

Sieć hoteli Focus - posiadająca obecnie cztery obiekty, z których trzy zostały otwarte w ostatnich pięciu latach - buduje kolejny hotel w Chorzowie.

Satoria Group (dawny PUHIT SA) po przejęciu trzech obiektów w Krakowie planuje dalszy rozwój m.in. poprzez zarządzanie i dzierżawę obiektów, które będą funkcjonować pod markami światowych sieci hotelowych. W tym też celu spółka powołała nowy podmiot w ramach swojej grupy - Vision Hotel Management.

W ostatnich pięciu latach mieliśmy również do czynienia z procesami konsolidacyjnymi. Przykładem może być sieć Elbest Hotels - nowy podmiot zrzeszający siedem hoteli należących do spółek grupy PGE SA.

Zdaniem Janusza Mitulskiego, partnera w branżowej firmie doradczej Horwath HTL i jednego ze współautorów raportu, powyższe dane pokazują, iż polscy operatorzy świetnie wykorzystują możliwości rozwoju, jakie daje im krajowy rynek hotelowy. - Postępująca profesjonalizacja branży oraz popyt na usługi związane z zarządzaniem i dzierżawą hoteli, jaki widzimy ze strony inwestorów hotelowych, świadczy o dobrym kierunku rozwoju rynku hotelowego w Polsce - podkreśla Mitulski.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA