PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel Guidebook 2012: Polskie sieci hotelowe w natarciu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 paź 2012 09:16

Hotel Guidebook 2012: Polskie sieci hotelowe w natarciu

Krajowe sieci hotelowe świetnie wykorzystały ostatnie pięć lat do dynamicznego rozwoju, mimo trwającego kryzysu - wynika z najnowszego raportu Hotel Guidebook 2012, przygotowanego przez analityków z branżowej firmy doradczej Horwath HTL. Jeszcze w 2007 roku w polskich sieciach hotelowych działało 100 hoteli z 11,1 tys. pokoi. Obecnie ich liczba zwiększyła się do 139 hoteli i 15,8 tys. pokoi - poinformował Propertynews.pl Janusz Mitulski, partner, Horwath HTL.

REKLAMA

Analitycy Horwath HTL analizowali rozwój sieci hotelowych w latach 2007-2012, mając na uwadze fakt, że w kwietniu 2007 roku w Cardiff zapadła decyzja o przyznaniu Polsce oraz Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Zdarzenie to było dosyć istotnym bodźcem do intensywnego rozwoju nie tylko branży hotelowej, ale także poprawy sytuacji gospodarczej, jaka nastąpiła w tym okresie w naszym kraju.

Jak wynika z raportu Hotel Guidebook 2012, obecnie wśród liderów na rynku polskich sieci hotelowych mamy m.in. De Silva, która w ostatnich pięciu latach zaistniała na rynku i uruchomiła już sześć obiektów, a kolejny hotel w Mikołajkach ma zostać otwarty na przełomie 2012/2013 roku.

Z kolei sieć Dobry Hotel w tym samym okresie otworzyła pięć z posiadanych sześciu hoteli, a kolejny obiekt w Gdyni ma do niej dołączyć jeszcze w bieżącym roku.

Zdrojowa Invest, która również zaistniała na rynku w ostatnich pięciu latach, posiada trzy obiekty, a kolejne dwa - w Szklarskiej Porębie oraz Ustroniu Morskim - są w budowie i będą uruchomione najprawdopodobniej w 2013 roku.

Nową siecią jest także Comfort Express, która rozbudowuje nie tylko segment hoteli lecz także restauracji.

Sieć hoteli Focus - posiadająca obecnie cztery obiekty, z których trzy zostały otwarte w ostatnich pięciu latach - buduje kolejny hotel w Chorzowie.

Satoria Group (dawny PUHIT SA) po przejęciu trzech obiektów w Krakowie planuje dalszy rozwój m.in. poprzez zarządzanie i dzierżawę obiektów, które będą funkcjonować pod markami światowych sieci hotelowych. W tym też celu spółka powołała nowy podmiot w ramach swojej grupy - Vision Hotel Management.

W ostatnich pięciu latach mieliśmy również do czynienia z procesami konsolidacyjnymi. Przykładem może być sieć Elbest Hotels - nowy podmiot zrzeszający siedem hoteli należących do spółek grupy PGE SA.

Zdaniem Janusza Mitulskiego, partnera w branżowej firmie doradczej Horwath HTL i jednego ze współautorów raportu, powyższe dane pokazują, iż polscy operatorzy świetnie wykorzystują możliwości rozwoju, jakie daje im krajowy rynek hotelowy. - Postępująca profesjonalizacja branży oraz popyt na usługi związane z zarządzaniem i dzierżawą hoteli, jaki widzimy ze strony inwestorów hotelowych, świadczy o dobrym kierunku rozwoju rynku hotelowego w Polsce - podkreśla Mitulski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA