PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel Mikołajki realizuje wielomilionową inwestycję

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 lis 2015 07:49

Hotel Mikołajki realizuje wielomilionową inwestycję Hotel Mikołajki

Na Ptasiej Wyspie budowany jest szklany tunel, który połączy dwa budynki mazurskiego Hotelu Mikołajki. O inwestycji wartej 4 mln zł rozmawiamy z dyrektorem hotelu Ireneuszem Czerskim.

REKLAMA

W październiku rozpoczęła się budowa tunelu łączącego dwa budynki Hotelu Mikołajki. Czym podyktowana była decyzja o tej inwestycji? Jaki jest jej koszt?

Od samego początku działalności hotelu zdawaliśmy sobie sprawę z konieczności budowy, alternatywnego dla pomostu, połączenia budynku hotelowo-apartamentowego z budynkiem restauracyjno-konferencyjnym. Oczywiście pomost jest atrakcją samą w sobie, chociażby z uwagi na położenie i piękne widoki, jednak w sezonie jesienno-zimowym, może stanowić utrudnienie przez konieczność wychodzenia na zewnątrz, aby przemieścić się pomiędzy obiektami. 

Dlatego też przygotowany został plan budowy nowoczesnego, szklanego tunelu i czekaliśmy na sprzyjające warunki, aby można było ruszyć z budową. Ta inwestycja jest niezbędna, aby obiekt mógł funkcjonować cały rok z wysokim obłożeniem. Szklany, ogrzewany tunel pozwoli na pełen komfort gości w okresach jesienno-zimowych, gdy zechcą przechodzić między budynkiem hotelowo-apartamentowym, a budynkiem restauracyjno-konferencyjnym. Projektantem tunelu jest P.K. Studio Projektowe z Sopotu, a generalnym wykonawcą spółka Inpro z Gdańska. Szacunkowy koszt inwestycji to 4 mln złotych netto.

Budowę szklanego tunelu w Hotelu Mikołajki rozpoczęto w październiku 2015 roku, a zakończenie tej inwestycji planowane jest na maj 2016 roku.

Hotel Mikołajki działa od 2013 r. Jak wygląda obłożenie hotelu? Czy obserwuje Pan wzrost odwiedzalności przez turystów zagranicznych?

Stale mocno pracujemy nad promocją Hotelu Mikołajki, również na rynkach zagranicznych, co przynosi wymierne efekty. Z roku na rok obserwujemy coraz więcej gości z zagranicy, wśród których największą liczbę stanowią Niemcy. Coraz więcej przyjeżdża też Francuzów i mimo napiętej sytuacji na rynku wschodnim - Rosjan i Białorusinów. Mamy również gości z Bliskiego Wschodu – z Arabii Saudyjskiej, jak i z dalekiego wschodu: z Chin, Tajwanu, czy Wietnamu. Przyjazdy gości z zachodniej Europy oraz z Bliskiego Wschodu, to przede wszystkim kilkudniowe pobyty wypoczynkowe, natomiast, z Dalekiego Wschodu i z Rosji to przede wszystkim pobyty 2-3 dniowe, zazwyczaj weekendowe.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA