PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel Mistral Sport w Gniewnie pod lupą CBA

  • Autor: PAP
  • 23 lip 2012 14:00

Hotel Mistral Sport w Gniewnie pod lupą CBA

Na ślad możliwych nieprawidłowości przy budowie hotelu Mistral Sport w Gniewnie natrafili funkcjonariusze CBA podczas kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie. Według CBA mogło dojść do celowego "wyprowadzania" mienia samorządu.

REKLAMA

W Hotelu Mistral Sport w Gniewinie w czasie Euro 2012 mieszkała reprezentacja Hiszpanii.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński poinformował w poniedziałek, że Biuro zawiadomiło już o wykrytych nieprawidłowościach gdańską prokuraturę okręgową. "Trwają czynności sprawdzające. Prokurator ma 30 dni na decyzję o ewentualnym wszczęciu postępowania" - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Jak poinformował Dobrzyński, w trakcie kontroli w Urzędzie Gminy Gniewino i Starostwie Powiatowym w Wejherowie, funkcjonariusze ustalili m.in., że decyzję o pozwoleniu na budowę hotelu wydano bez wymaganej dokumentacji geotechnicznej, sfałszowano decyzję środowiskową i nie uzgodniono z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków budowy dróg dojazdowych do hotelu oraz innych prac budowlanych prowadzonych na obszarze objętym ochroną archeologiczną.

"Członkowie zarządu Spółki +Hotel Gniewino+ przedstawili też sądowi rejestrowemu nieprawdziwe dane" - powiedział rzecznik. Dodał, że wszystko wskazuje też na to, że mogło dojść do celowego wyprowadzania mienia gminy Gniewino w ręce osób prywatnych, zastrzegł jednak, że nie może na ten temat udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Sfałszowanie decyzji środowiskowej dotyczącej budowy hotelu polegało na tym, że decyzja dotyczyła obiektu przeznaczonego dla 150 osób, a w rzeczywistości postawiono hotel dla 250 osób - wyjaśnił rzecznik. Dodał, że obiekt stanął na gruncie, którego stabilność, przed postawieniem większego budynku, powinna zostać zbadana.

W związku z tym ostatnim faktem - jak zaznaczył rzecznik - CBA poinformowało o możliwości "sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa". Biuro poprosiło też prokuraturę, aby - w razie wszczęcia przez nią śledztwa - jego prowadzenie powierzyć funkcjonariuszom CBA.

W przesłanym PAP w poniedziałek po południu oświadczeniu Dariusz Rytczak, wiceprezes zarządu spółki Pomorsko-Tatrzańska Grupa Inwestycyjna Sp z o.o., która obecnie jest właścicielem hotelu, poinformował, że zarząd spółki "posiada wszelką niezbędną i prawem wymaganą dokumentację, w oparciu o którą prowadzona była budowa hotelu". "Po zakończeniu budowy uzyskano wszelkie dokumenty i pozwolenia umożliwiające uruchomienie i eksploatację obiektu" - napisano w piśmie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA