PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel powstał w zabytkowym budynku dworca w Malborku

  • Autor: PAP
  • 16 gru 2011 15:00

Po trwającym prawie dwa lata remoncie do użytku oddano w czwartek zabytkowy dworzec PKP w Malborku (pomorskie). W budynku znajduje się hotel i restauracja. Intencją PKP SA jest, aby zmodernizowane dworce związane były nie tylko z podróżą, lecz były także miejscem spotkań i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na ich terenie jest miejsce na usługi komercyjne: rozrywkowe, biurowe, hotelowe i restauracyjne.

REKLAMA

Remont dworca w Malborku rozpoczął się na początku 2010 r. Prace kosztowały 9 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa oraz PKP SA. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Ebud" Przemysłówka sp. z o.o.

Gruntowna renowacja obiektu o powierzchni prawie 3 tys. mkw. prowadzona była pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Paulina Jankowska z zespołu prasowego PKP SA poinformowała PAP, że podczas remontu odnowiona została elewacja dworca; zachowane zostały elementy historyczne, np. ślady po kulach z II wojny światowej. Oryginalne zewnętrzne okna i drzwi zostały odrestaurowane. Wstawiono za to nowe okna wewnętrzne.

Budynki dworca i toalety zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydzielono również specjalne pomieszczenie dla matki z dzieckiem. W obiekcie dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowano monitoring. Wymienione zostały także instalacje sanitarne i energetyczne.

Jankowska poinformowała, że w najbliższych miesiącach PKP przekaże pasażerom do użytku 19 zmodernizowanych dworców, m.in. w Elblągu, Działdowie, Iławie, Modlinie, Lesznie, Przemyślu, Wałbrzychu i w Terespolu.

PKP SA prowadzą inwestycje o łącznej wartości ponad 980 mln zł na ponad 70 dworcach kolejowych. Firma twierdzi, że jest to największa modernizacja polskich dworców od 20 lat. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

W Pomorskiem, oprócz Malborka, remontowane są dworce Gdańsk-Oliwa, Gdynia Główna i Wejherowo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Grano Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA