PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel powstał w zabytkowym budynku dworca w Malborku

  • Autor: PAP
  • 16 gru 2011 15:00

Po trwającym prawie dwa lata remoncie do użytku oddano w czwartek zabytkowy dworzec PKP w Malborku (pomorskie). W budynku znajduje się hotel i restauracja. Intencją PKP SA jest, aby zmodernizowane dworce związane były nie tylko z podróżą, lecz były także miejscem spotkań i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Na ich terenie jest miejsce na usługi komercyjne: rozrywkowe, biurowe, hotelowe i restauracyjne.

REKLAMA

Remont dworca w Malborku rozpoczął się na początku 2010 r. Prace kosztowały 9 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa oraz PKP SA. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Ebud" Przemysłówka sp. z o.o.

Gruntowna renowacja obiektu o powierzchni prawie 3 tys. mkw. prowadzona była pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Paulina Jankowska z zespołu prasowego PKP SA poinformowała PAP, że podczas remontu odnowiona została elewacja dworca; zachowane zostały elementy historyczne, np. ślady po kulach z II wojny światowej. Oryginalne zewnętrzne okna i drzwi zostały odrestaurowane. Wstawiono za to nowe okna wewnętrzne.

Budynki dworca i toalety zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydzielono również specjalne pomieszczenie dla matki z dzieckiem. W obiekcie dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zainstalowano monitoring. Wymienione zostały także instalacje sanitarne i energetyczne.

Jankowska poinformowała, że w najbliższych miesiącach PKP przekaże pasażerom do użytku 19 zmodernizowanych dworców, m.in. w Elblągu, Działdowie, Iławie, Modlinie, Lesznie, Przemyślu, Wałbrzychu i w Terespolu.

PKP SA prowadzą inwestycje o łącznej wartości ponad 980 mln zł na ponad 70 dworcach kolejowych. Firma twierdzi, że jest to największa modernizacja polskich dworców od 20 lat. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku.

W Pomorskiem, oprócz Malborka, remontowane są dworce Gdańsk-Oliwa, Gdynia Główna i Wejherowo.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA