PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel refinansowany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2016 11:33

Hotel refinansowany Mira Kantor-Pikus

Cushman & Wakefield uczestniczyło w pozyskaniu refinansowania dłużnego dla hotelu Four Seasons Hotel Gresham Palace w Budapeszcie na Węgrzech.

REKLAMA

Dział ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA, oferujący szeroką gamę usług związanych z finansowaniem, w tym doradztwa w zakresie finansowania dłużnego, pozyskał  kredyt o wartości ponad 50 mln euro w imieniu firmy SAS Holding Kft, będącej właścicielem budynku.

Nowy kredyt został sfinansowany w równych częściach przez Raiffeisen Bank International AG i Raiffeisen Bank Zrt. Poprzednio podmiotem finansującym był CIB Bank.

Utrzymany w stylu secesyjnym Four Seasons Hotel Gresham Palace oferuje 179 pokoi i mieści się na placu Széchenyiego w Budapeszcie. Dodatkowo położenie tuż przy słynnym Moście Łańcuchowym zapewnia gościom hotelu widok na rzekę Dunaj.

– Dzięki znajomości banków, towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy działających aktywnie na rynku oraz stawianych przez nie wymogów zapewniamy naszym klientom optymalne rozwiązania. Rynek finansowania dłużnego w Europie rozwija się dynamicznie, a uzyskany kredyt umożliwił właścicielom tego słynnego hotelu zrefinansowanie zadłużenia na korzystniejszych warunkach – powiedział Edward Daubeney, partner w dziale ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA.

– Obserwujemy wzrost zainteresowania finansowaniem nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności w Polsce, ale także w Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. Banki – zwłaszcza działające nie tylko w skali lokalnej – coraz chętniej finansują nieruchomości ze względu na obecną sytuację makroekonomiczną, podaż aktywów typu prime i jakość inwestorów, którzy rozważają wejście na te rynki – powiedziała Mira Kantor-Pikus, partner, która zajmuje się finansowaniem strukturyzowanym w dziale Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield w Polsce i aktywnie uczestniczyła w procesie pozyskania refinansowania.

Dział ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA działa aktywnie we wszystkich sektorach w Europie, zapewniając wsparcie wielu dotychczasowym i nowym klientom firmy.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis Partner serwisu - Christie + Co

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA