PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel refinansowany

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 lis 2016 11:33

Hotel refinansowany Mira Kantor-Pikus

Cushman & Wakefield uczestniczyło w pozyskaniu refinansowania dłużnego dla hotelu Four Seasons Hotel Gresham Palace w Budapeszcie na Węgrzech.

REKLAMA

Dział ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA, oferujący szeroką gamę usług związanych z finansowaniem, w tym doradztwa w zakresie finansowania dłużnego, pozyskał  kredyt o wartości ponad 50 mln euro w imieniu firmy SAS Holding Kft, będącej właścicielem budynku.

Nowy kredyt został sfinansowany w równych częściach przez Raiffeisen Bank International AG i Raiffeisen Bank Zrt. Poprzednio podmiotem finansującym był CIB Bank.

Utrzymany w stylu secesyjnym Four Seasons Hotel Gresham Palace oferuje 179 pokoi i mieści się na placu Széchenyiego w Budapeszcie. Dodatkowo położenie tuż przy słynnym Moście Łańcuchowym zapewnia gościom hotelu widok na rzekę Dunaj.

– Dzięki znajomości banków, towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy działających aktywnie na rynku oraz stawianych przez nie wymogów zapewniamy naszym klientom optymalne rozwiązania. Rynek finansowania dłużnego w Europie rozwija się dynamicznie, a uzyskany kredyt umożliwił właścicielom tego słynnego hotelu zrefinansowanie zadłużenia na korzystniejszych warunkach – powiedział Edward Daubeney, partner w dziale ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA.

– Obserwujemy wzrost zainteresowania finansowaniem nieruchomości w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, w szczególności w Polsce, ale także w Czechach, Rumunii oraz na Słowacji i Węgrzech. Banki – zwłaszcza działające nie tylko w skali lokalnej – coraz chętniej finansują nieruchomości ze względu na obecną sytuację makroekonomiczną, podaż aktywów typu prime i jakość inwestorów, którzy rozważają wejście na te rynki – powiedziała Mira Kantor-Pikus, partner, która zajmuje się finansowaniem strukturyzowanym w dziale Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield w Polsce i aktywnie uczestniczyła w procesie pozyskania refinansowania.

Dział ds. finansowania strukturyzowanego firmy Cushman & Wakefield w regionie EMEA działa aktywnie we wszystkich sektorach w Europie, zapewniając wsparcie wielu dotychczasowym i nowym klientom firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Orbis

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA