PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotel w katowickim Spodku

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 kwi 2016 11:11

Hotel w katowickim Spodku Spodek

Zarządzająca Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach spółka PTWP Event Center przedłużyła umowę najmu z dotychczasowym operatorem części hotelowej. Przez kolejne trzy lata, w kompleksie z charakterystyczną halą w kształcie latającego spodka, działać będzie jeden z 14 hoteli polskiej sieci Hotele Diament.

REKLAMA

Katowicki Spodek to unikalny w skali kraju obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Śląska i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Obecnie kompleks składa się z hali widowiskowo-sportowej mogącej pomieścić 11 tys. osób, lodowiska, sali gimnastycznej i hotelu.

– Od 45 lat w katowickim Spodku odbywają się wielkie wydarzenia, koncerty światowych gwiazd, najwyższej rangi imprezy sportowe. Zależy nam, aby w zarządzanie tak legendarnym obiektem zaangażowani byli najlepsi partnerzy. Hotele Diament to czołowa polska sieć hoteli, cieszymy się, że są z nami. Wspólnie będziemy dokładali starań o jak najwyższą jakość usług w Spodku – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Hotele Diament to dynamicznie rozwijająca się sieć hoteli biznesowych. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie, działając w oparciu o wyłącznie polski kapitał. Aktualnie tworzy ją 14 obiektów o standardzie czterech i trzech gwiazdek, w siedmiu miastach na południu Polski. Hotel Diament Spodek Katowice zapewnia komfortowe rozwiązania dla gości biznesowych, artystów i grup sportowych.

– Rynek turystyki biznesowej i eventów w Katowicach rozwija się bardzo mocno. Otwarcie Międzynarodowego Centrum Kongresowego, nowoczesnego obiektu, z którym bezpośrednio połączony jest Spodek, znacząco wpłynęło na zwiększenie atrakcyjności nie tylko miasta, ale całej aglomeracji śląskiej, zwłaszcza wśród osób podróżujących służbowo. Jesteśmy dumni, że to właśnie Hotel Diament może dbać o komfort gości wybierających pobyt w będącym ikoną Katowic obiekcie – mówi Rafał Bakalarski, prezes Hoteli Diament.

Umowa na trzyletnią dzierżawę hotelu i restauracji w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek została podpisana przez spółkę Hotele Diament oraz firmę PTWP Event Center, która rozpocznie zarządzanie Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach z dniem 2 maja br. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA