PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Hotelarski tort coraz bardziej apetyczny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 kwi 2016 12:59

Hotelarski tort coraz bardziej apetyczny Hotel Europejski, fot. materiały inwestora

Polska, w porównaniu do zachodniej Europy, ma wciąż mało znaczące udziały w segmencie hoteli luksusowych. Jednak z roku na rok ta wartość rośnie. Jak uważają analitycy KPMG, w 2017 będzie to już prawie 1,6 mld euro.

REKLAMA

Od 2014 do 2017 roku wartość rynku hoteli luksusowych i spa wzrośnie o 25 proc. Nowe obiekty powstają przede wszystkim na terenie woj. mazowieckiego.

Jednym z symboli potencjału rynku jest wielka modernizacja Hotelu Europejskiego w Warszawie. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie ma nastąpić jeszcze w 2016 roku, a oficjalne otwarcie na początku 2017 roku. W obiekcie znajdzie się 101 pokoi. Łączna wartość inwestycji to prawie 70 mln euro.

To nie jedyna pięciogwiazdkowa inwestycja w Polsce. Nowe obiekty powstają m.in. nad Bałtykiem. Prawie 26 mln euro kosztować będzie budowa Baltic Park Molo w Świnoujściu. Inwestorem jest Zdrojowa Invest. Obiekt powstanie w lutym 2017 roku.

Jak wynika z raportu KPMG, w badanej grupie 600 zamożnych Polaków około 25 proc. regularnie korzysta z pięciogwiazdkowych hoteli. Okazjonalnie wybiera je 50 proc. ankietowanych. W przypadku osób, które zarabiają miesięcznie co najmniej 20 tys. złotych brutto, hotele luksusowe regularnie odwiedza 42 proc. badanych.

Co musi posiadać dobry hotel luksusowy? Oprócz wysokiego standardu pokoi niezbędne są m.in. dobrze wyposażone spa oferujące innowacyjne zabiegi. Oprócz tego niezbędna jest oferta gastronomiczna o wysokiej jakości.

Najwięcej pięciogwiazdkowych pokoi hotelowych znajduje się w woj. mazowieckim. Działa tu 16 proc. luksusowych pokoi (prawie 2,7 tys.). Ponad 1,1 tys. pokoi funkcjonuje w woj. małopolskim, a prawie 800 w woj. pomorskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Best Western Hotels & Resorts Partner serwisu - Chopin Airport Partner serwisu - Hotel Professionals Partner serwisu - Orbis

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA